Спеціальні потреби

Уряд США продовжить фінансувати дослідження стовбурових клітин


Апеляційний суд США нещодавно знову дозволив американському уряду фінансувати дослідження стовбурових клітин, виділених з людських ембріонів. У таких дослідженнях, як правило, використовують лише ті ембріони, які залишилися у лікарів після проведення штучного запліднення жінок. Раніше ці ембріони просто знищували, але тепер – вони можуть врятувати життя інших людей.

16-річна Кеті Креймер хворіє лейкемією. Їй терміново потрібна пересадка кісткового мозку. У липні, шукаючи донора, її мати полетіла у китайське місто Ліжоу, де вони разом з чоловіком колись удочерили Кеті. Чимало людей в Ліжоу відгукнулися на прохання допомогти і здали кров на аналіз. Лікарі довго шукали людину, яка має генетичну спорідненість з Кеті, і її матері таки вдалося знайти донора. Лікування стовбуровими клітинами могло б вилікувати Кеті без пошуку донорського матеріалу.

Барак Обама хоче розширити дослідження використання ембріональних стовбурових клітин. Минулого року він підписав указ про збільшення державного фінансування цих досліджень. Прихильники такого рішення кажуть, що стовбурові клітини одного дня допоможуть лікарям виліковувати травми спинного мозку, а також інші захворювання, як наприклад хворобу Паркінсона. Натомість опоненти заявляють, що знищення людського ембріона знищує саму людину. Втім, деякі науковці сумніваються, що ембріональні стовбурові клітини будуть застосовані у медичній практиці. Професор університету Джорджа Вашингтона Тим Маккаффрі каже, що справжня цінність дослідження полягає у вивченні процесу розвитку клітин:

«
Найцінніші дослідження це ті, які зможуть показати найбільш ранній період розвитку стовбурових клітин. Це той перехід від яйцеклітини до формування ембріона. Тобто як серцеві клітини утворюють серце, чи як з клітин мозку утворюються нервові клітини».

Як тільки цей процес буде більше вивченим, кажуть науковці, вони зможуть зрозуміти як можна відновлювати й інші клітини організму. І саме це дасть надію на лікування в майбутньому багатьох захворювань.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG