Спеціальні потреби

Цьогорічного святкового сезону роздрібна торгівля у США зросла на 5,5%


Починаючи від Дня подяки у листопаді і до початку січня у США триває так званий сезон покупок. Саме зараз власники крамниць пропонують найбільші знижки та розраховують на наплив бажаючих витратити гроші. І цього року їхні сподівання виправдовуються, навіть незважаючи на снігові бурі на північному заході та високе безробіття в країні.

Сніг по коліна та перебої у роботі громадського транспорту, включно з метро, – не зупинили покупців у сезон шалених знижок. Національна федерація роздрібної торгівлі повідомляє, що святковий сезон 2010-го року може стати одним з найкращих. Згідно з попередніми даними, до першого січня споживачі витратять у крамницях 450 мільярдів доларів. Це на 5,5% більше, ніж минулого року і навіть більше ніж у 2007-му – ще до початку економічної рецесії. А продажі у мережі Інтернет зросли навіть більше – на 12% порівняно з минулим роком. Що ж купують ці люди?

Менеджери супермаркетів кажуть, що зараз люди переважно купують речі для самих себе, а також повертають чи обмінюють подарунки. І часто не можуть втриматися, аби не використати свою кредитну карту зайвий раз.

Аналітик роздрібної торгівлі Лорі Вак каже, що це – ознака відновлення економіки:

«Споживачі почуваються достатньо впевнено, аби збільшити свої витрати у цей святковий сезон».

Роздрібна торгівля – величезна частина американської економіки. Під час святкового сезону магазини отримують до 40% своєї річної виручки. Економіст Кіт Ярроу каже, що гарні показники цього сезону означають, що принаймні ця галузь матиме непоганий наступний рік:

«Коли споживачі витрачають більше грошей, це створює більше робочих місць. Коли у відповідь покращуються показники зайнятості, люди почуваються ще впевненіше. Це ефект снігової кулі для економіки».


  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG