Спеціальні потреби

Вибори у Сербії критики назвали "Пірровою перемогою" правлячої партії і свідченням "однопартійної системи" у країні


Александр Вучіч, 21 червня 2020 року
Александр Вучіч, 21 червня 2020 року

Більшість опозиційних партій бойкотувала голосування

Сербська прогресивна партія і її партнери по коаліції набрали більше 60 відсотків голосів за підсумками недільних виборів, які більшість опозиційних партій бойкотувала.

Партії, які бойкотували вибори, заявляли, що вибори проходять у недостатньо вільних і чесних умовах, і звинувачували президента країни, лідера Прогресивної партії Вучича у використанні контролю над основними ЗМІ. Вучич ці звинувачення відкидає.

Здається, що вони виграли 60%+ та більшість у дві третини у парламенті, але це Піррова перемога. Без опозиції у парламенті вибори дискредитовані, а влада менш лігітимна ніж будь-коли раніше
Експерт Флоріан Бібер

Явка виявилася нижчою, ніж на минулих виборах. Всього у Сербії налічується 6,6 мільйона виборців.

Вучич сказав радісним прихильникам, що не розраховував на таку приголомшливу перемогу.

У новому парламенті Сербська прогресивна партія займе близько 190 з 250 місць.

«Я давно займаюся політикою, але ніколи не переживав подібного моменту, - сказав Вучич. - Сьогодні ми завоювали величезну довіру народу, з найвищими показниками в історії Сербії, в умовах, в яких мало хто в це вірив. Ми отримали від народу попередження про те, що нам треба бути ще більш відповідальними, серйозними і старанними і що ми повинні досягти найкращих можливих результатів для нашого народу і наших громадян».

Коментуючи результати виборів у Сербії, директор "Белградського центру безпекової політики" Ігор Бандовіч заявив, що вони показали, що у країні існує "однопартійна система без навіть підробного політичного плюралізму".

Як повідомляє видання Balkan Insight, опозиція у Сербії вже заявила, що результат виборів може призвести до більш радикального конфлікту у країні.

"Найбільше на виборах у Сербії програла Сербська прогресивна партія (правляча партія - прим. ГА). Здається, що вони виграли 60%+ та більшість у дві третини у парламенті, але це Піррова перемога. Без опозиції у парламенті вибори дискредитовані, а влада менш лігітимна ніж будь-коли раніше", - заявив про вибори експерт з питано Балкан Флоріан Бібер.

Європарламентарка Віола фон Крамон заявила, що вибори у Сербії не були чесними.

"Задовго до вчорашніх виборів стало очевидно, що вибори у Сербії не відповідають базовим стандартам демократичності. Правляча партія використовувала державні ресурси, які свої власні; ситуація у ЗМІ не дозволяла реальних дебатів, тиск та залякування опозиційних політиків унеможливили вільні та чесні вибори. Через бойкот виникла ситуація, коли переможця знали ще до початку виборів", - заявила політикиня.

Фон Крамон також відзначила, що Європейський Союз та Європейська народа партія "дозволили цьому відбутись".

"Самої лише стабільності недостатньо. Сербії потрібна демократія", - заявила Фон Крамон.

Сербія - перша країна в Європі, де пройшли загальні вибори з моменту початку пандемії COVID-19.

Вибори, спочатку заплановані на квітень, були відкладені через коронавірус і відбулися 21 червня.

Дивіться також: Які подарунки уряд США замовив емігранту з України для лідерів «Великої сімки»?

XS
SM
MD
LG