Спеціальні потреби

Актуально

"Сенат відносить РФ до категорії міжнародних вигнанців". Ексклюзивне інтерв'ю із сенатором, Джимом Рішем

Ексклюзивне інтерв’ю сенатора-республіканця Джима Ріша для «Голосу Америки». У будівлі Ротонди Рассела. Середа, 27 липня, 2022 р.

В середу 20 липня група сенаторів внесла резолюцію щодо визнання дій Росії геноцидом проти українського народу. Його основними авторами виступили сенатор-республіканець Джим Ріш та сенатор-демократ Бен Кардін.

"Хоча ця резолюція й не містить юридичного визначення того, що Росія є державою-спонсором тероризму, - це є важливим визнанням зі сторони Сенату, що ми відносимо Росію до тієї ж категорії, що й Кубу, Північну Корею, Сирію та Іран – до міжнародних вигнанеців".
Джим Ріш, сенатор-республіканець від штату Айдахо

В середу 27-го липня, до Сенату був внесений законопроект Акт про Глобальну Продовольчу Безпеку. Основним автором законопроекту також виступив сенатор-республіканець Джим Ріш та його інший демократичний колега, сенатор Боб Кейсі.

"Законодавство, яке передбачає продовження глобальної продовольчої програми до 2028 року, прийнято в той час, коли світ бореться з міжнародною продовольчою кризою, частково через російське вторгнення в Україну. Разом Україна та Росія експортують майже третину світового обсягу пшениці та ячменю", - йдеться у документі.

Сенатор-республіканець від штату Айдахо, Джим Ріш є співголовою сенатського комітету із міжнародних відносин, через який проходить більшість ініціатив пов’язаних із Україною. Ріш особисто відвідував Україну після початку повномасштабного російського вторгнення Росії, 24-го лютого. Журналістка Голосу Амерки, Катерина Лісунова ексклюзивно поспілкувалась із сенатором про нинішні ініціативи Конгресу, а також про те як саме вони можуть допомогти Україні та коли варто очікувати їхнього погодження в обох палатах.

Коментуючи одноголосне погодження резолюції про заклик до Держсекртаря США визнати РФ країною, яка спонсорує тероризм, Ріш зауважив, що це чіткий сигнал, що Сенат сприймає Росію на рівні із іншими спонсорами тероризму, такими як КНДР, Сирія, Іран та Куба.

"Сполучені Штати Америки мають офіційно визнати це геноцидом. Тому що, так повинно бути. Це жорстокі вчинки. Важко повірити, що люди можуть робити такі речі із іншими людьми. Але Путін це зробив. Росіяни це зробили. І їх потрібно притягнути до відповідальності, на це треба вказати усьому світу".
Джим Ріш, сенатор-республіканець від штату Айдахо

"Я радий, що Сенат ухвалив цю резолюцію. Я сподіваюся, це надішле потужний сигнал Росії, що ми уважно стежимо за її злочинами і що вона буде притягнута до відповідальності за свої дії. Хоча ця резолюція й не містить юридичного визначення того, що Росія є державою-спонсором тероризму, - це є важливим визнанням зі сторони Сенату, що ми відносимо Росію до тієї ж категорії, що й Кубу, Північну Корею, Сирію та Іран – до міжнародних вигнанців," - зауважив Ріш у письмовому коментарі для журналістки Голосу Америки, Катерини Лісунової.

Катерина Лісунова, Голос Америки: Ви автор та співавтор кількох резолюцій та ініціатив щодо України. Однією з них є резолюція про визнання дій Росії геноцидом українського народу. Чи могли б ви розповісти нам більше про цю резолюцію? Яка її суть, основна мета цієї резолюції?

Джим Ріш, сенатор-республіканець від штату Айдахо: Я вважаю, що основним та найважливішим моментом є визнання того, що в дійсності відбувається. Щоб Сполучені Штати Америки офіційно визнали це геноцидом. Тому що, так повинно бути. Це жорстокі вчинки. Важко повірити, що люди можуть робити такі речі із іншими людьми. Але Путін це зробив. Росіяни це зробили. І їх потрібно притягнути до відповідальності, на це треба вказати усьому світу.

К.Л.: За словами експертів, з якими я спілкувалася, резолюція не така потужна, як закон, і вона може не мати великого впливу. Отже, якщо ця резолюція буде прийнята Конгресом, який буде практичний вплив на підтримку України, на допомогу українському народу?

Д.Р.: Мета цієї резолюції - вказати на факт, визнати його і прийняти ситуацію як геноцид. Стосовно того, як ця резолюція вплине? Вона допоможе нам просувати інші законодавчі акти разом із тими, що насправді "кусаються". Як наприклад, резолюція про визнання Росії державою-спонсором тероризму і тому подібне. Звичайно, що резолюція про геноцид йде разом із цими питаннями. Вона підкреслює їх. Вона зміцнює їх. Вона посилює наші заяви.

К.Л.: Також цієї середи ви внесли іще одну законодавчу ініціативу, це Акт про глобальну продовольчу безпеку. Можете розповісти нам більше про цей документ, про що він? У чому суть цієї законодавчої ініціативи?

Д.Р.: Як нам відомо, маючи 8-м мільярдів людей на цій планеті ми постійно зіштовхуємося із проблемою світового голоду. Сполучені Штати, є основним постачальником продовольства, незалежно від того, чи є воно нашим, чи ми купуємо його у інших, щоб допомогти людям, які відчайдушно потребують цієї допомоги. Акт про глобальну продовольчу безпеку визначає пріоритетність того, де їжа найбільше потрібна. І це один із його пунктів. Також, цей законопроект закликає допомогти людям, які не мають їжі, самостійно виробляти необхідне продовольство. В законопроекті є багато важливих положень, які стосуються глобального голоду. Що є великою проблемою.

"Це широкомасштабні зусилля в Конгресі. Є багато людей, які залучені до того, щоб переконати адміністрацію просувати як питання озброєння, так і гуманітарної допомоги".
Джеймс Ріш, сенатор-республіканець від шатату Айдахо.

К.Л.: Говорячи про глобальний голод та нинішню ситуацію у Чорному морі. На наступний день після підписання угоди в Стамбулі Росія атакувала український порт в Одесі. На вашу думку, який це дає сигнал для західного світу, для демократичного світу? Чи є сенс нині вести дипломатичні переговори з Росією?

Д.Р.: Це дуже розчаровує, тому що не можна довіряти росіянам. Все, що вони роблять, щоразу доводить, що їм не варто довіряти. Але це не означає, що ми повинні припинити перемовини із ними. У більшості випадків ми продовжуємо спілкуватись з людьми, навіть якщо ми з ними не згодні. Але, безумовно, бомбардування Одеси одразу після підписання угоди, було сигналом від росіян, який звучить так : «Окей, ми на це погодилися, але ми не обов’язково будемо дотримуватись своїх зобов’язань». Це їхня сутність. Те, що зараз відбувається в Україні, не закінчиться ніколи. Росіяни вкотре демонструють неблагонадійність, на яку вони здатні. Це вкотре доводить світові, що Росії не можна довіряти. І це триватиме ще дуже, дуже довго, навіть після того, як в Україні припиняться бої.

К.Л.: Давайте повернемося до ваших законодавчих ініціатив. Нині ми чуємо про створення низки важливих ініціатив які стосуються України, але більшість із них поки що не пройшли Конгрес. Як ви думаєте, коли обидві ваші ініціативи, будь-то «резолюція про визнання геноциду» чи «Акт про глобальну продовольчу безпеку», пройдуть Конгрес?

"Усе не закінчиться навіть коли припиняться бої. Ворожнеча, яку, на мою думку, світ та українці справедливо відчувають до росіян за те, що вони зробили, – це відчуття передаватиметься через покоління. Майбутні покоління заплатять велику ціну за те, що Росія зробила".
Джим Ріш, сенатор-республіканець від штату Айдахо

Д.Р.: Акт про глобальну продовольчу безпеку, ймовірно, трохи відстає від інших бо він найновіший. Але безумовно, ми покладаємо великі надії на ухвалення резолюції про визнання дій Росії геноцидом проти українського народу, у найближчому майбутньому. Вже наступного тижня, у вівторок, ми також збираємося прийняти резолюцію про вступ, щоб приєднати Швецію та Фінляндію до НАТО. Звісно, ця резолюція не пов’язана безпосередньо з Україною, але водночас, дуже пов’язана з Україною, опосередковано. Тому що Путін сам накликав це на себе. Саме він змусив ці дві країни приєднатися до НАТО. І, як ми завжди повторювали, двері в НАТО залишаються відкритими. Росія не має права, і по факту, не має можливості вирішувати, хто може вступати до міжнародних організацій, а хто ні.

К.Л.: Чи відповідні резолюції та акти вже подані до Палати представників? Чи ви готові погодити їх в обох палатах?

Д.Р.: Процедура працює наступним чином: резолюція або законопроект мають бути погоджені спочатку в одній палаті, а потім перейти на голосування до іншої. Іноді, в кожній із палат створюють дзеркальні документи. Це дивна процедура. Так не відбувається завжди. Тож, коли ми закінчимо проходження тут, в Сенаті, ці ініціативи просто відправляться на голосування в Палату Представників, для погодження там.

К.Л.: Чи можете ви поділитись, над якими іще ініціативами що стосуються України ви зараз працюєте?

Д.Р.: Як відомо, вже був прийнятий законопроект про допомогу Україні як у військовому, так і в гуманітарному аспектах. І це частина роботи над поставками зброї. Те саме стосується відправки гуманітарної допомоги. Отже, цей законопроект вже пройшов, але процеси не можуть бути миттєвими. І в багатьох випадках це вимагає поштовху. Що ми зараз і робимо. Це широкомасштабні зусилля в Конгресі. Є багато людей, які залучені до того, щоб переконати адміністрацію просувати як питання озброєння, так і гуманітарної допомоги.

К.Л.: І наостанок, чи ви хотіли би щось додати до цієї теми? Про нинішню роботу Конгресу щодо підтримки України.

Д.Р.: Поки що, лише кілька членів Конгресу побували в Україні та побачили це спустошення. Вони спілкувались з людьми, які стали свідками жорстокості росіян. Я хотів би, щоб усі мої колеги мали можливість поїхати туди, поговорити з цими людьми та побачити на власні очі, що росіяни там зробили. Усе не закінчиться навіть коли припиняться бої. Ворожнеча, яку, на мою думку, світ та українці справедливо відчувають до росіян за те, що вони зробили, – це відчуття передаватиметься через покоління. Майбутні покоління заплатять велику ціну за те, що Росія зробила.

Нагадаємо, раніше Катерина Лісунова поспілкувалася із іншим співавтором резолюції про визнання дій РФ геноцидом проти українського народу, сенатором-демократом Беном Кардіним.

"Ми бачимо систематичні дії Росії проти мирного населення, спрямовані на знищення української культури. Вони вивозять українців до Росії, зокрема дітей без супроводу, щоб перенавчати їх, намагаючись знищити українські традиції та культуру, – це і є геноцид," - заявив Кардін у ексклюзивному інтерв'ю.

Дивіться також: Ексклюзивне інтерв’ю з сенатором Джимом Рішем: про законодавчі ініціативи та підтримку України в Сенаті.

Всі новини дня

Остін: "Група Вагнера" зберігає значну присутність в Африці

В понеділок очільник Пентагону Ллойд Остін перебував у Кенії. Він привітав американських військових, які служать там.

США не бачать ознак значного скорочення кількості бойовиків "Групи Вагнера" в Африці, після смерті їхнього лідера минулого місяця.

"Вагнер все ще має значну присутність на континенті", — сказав очільник Пентагону Ллойд Остін журналістам у неділю в Джибуті.

Через більш ніж місяць після смерті лідера російських найманців Євгена Пригожина, США досі не помітили "істотних змін" у відносинах "Групи Вагнера" з Кремлем, або ознак того, що Москва перебрала контроль за операціями групи в Африці, сказав високопоставлений чиновник оборонної сфери.

«Я думаю, що в майбутньому видно буде певну конкуренцію в рядах за те, хто стане наступним лідером», — сказав Остін журналістам у неділю.

«Я думаю, видно буде, що російський уряд потенційно намагатиметься або замінити "Групу Вагнера" якимось іншим елементом, або використовувати російські сили для підтримки зусиль на континенті».

Сили "Групи Вагнера", ймовірно, наразі зможуть зберегти присутність в Африці, додав Остін, але їм буде важко зробити це в середньостроковій та довгостроковій перспективі без підтримки з боку російського уряду.

Один високопоставлений чиновник сказав журналістам, що деякі уряди заявили офіційним особам США, що шкодують через те, що дозволили "Групі Вагнера" діяти в їхніх країнах.

Посадовці США також заявили, що є ознаки того, що війська "Групи Вагнера" намагаються "скористатись із" ситуації в Нігері після того, як військові сили захопили контроль і усунули президента від влади в липні.

Президент Франції Еммануель Макрон оголосив у неділю, що Франція відкличе свого посла з країни та згорне військову присутність у Нігері до кінця року.

Військова хунта неодноразово вимагала залишити посла Франції, заявляючи, що Франція не визнає хунту законним лідером Нігеру.

Це оголошення є серйозним ударом по політиці Франції в Африці.

Франція розмістила тисячі військових у регіоні Сахель для боротьби з джихадистськими угрупованнями у відповідь на прохання лідерів держав, але вона вивела війська з сусідніх Малі та Буркіна-Фасо після переворотів там.

З моменту приходу хунти до влади в Нігері кількість військ США в Нігері залишалася стабільною на рівні близько 1000 осіб, але США перемістили частину своїх сил у Нігері з бази в Ніамеї на базу в Агадесі, приблизно за 1000 кілометрів від столиці.

Остін сказав, що США не відновили антитерористичні операції зі збройними силами Нігеру, але провели розвідку, спостереження та розвідувальні місії, щоб захистити свої сили від потенційних загроз.

В понеділок Остін перебував у Кенії і обговорював з посадовцями країни питання безпеки, оборони та боротьби з тероризмом.

Перед від’їздом до Найробі Остін подякував американським військам у таборі Лемонньє в Джібуті, підкресливши їхню «дуже вражаючу» роль в евакуації американських дипломатів із Судану у квітні.

«Цей об’єкт дійсно важливий. Після терактів 11 вересня ми розвинули діяльність проти насильницьких екстремістських організацій, — сказав Остін. — Відтоді ми розшили спектр можливих операцій з цього пункту, включаючи, наприклад, те, з чим ви нещодавно допомогли - евакуацію наших дипломатів з Судану».

США вводять нові санкції проти китайських та російських компаній, через поставку запчастин для дронів

Український пілот безпілотника тягнеться до розвідувального безпілотника в Луганській області, Україна, у суботу, 19 серпня 2023 р. Завдання підрозділу безпілотників - знищувати важку техніку, бронетехніку та піхоту Росії. (AP Photo/Bram Janssen)
Ми без вагань вживемо швидких і значущих заходів проти тих, хто продовжує намагатися забезпечувати та підтримувати незаконну та аморальну війну Путіна в Україні
Алан Естевес

Міністерство торгівлі Сполучених Штатів у понеділок, 25 вересня, розмістило проєкт рішення про запровадження нових торговельних обмежень проти 28 компаній з семи країн світу за діяльність “всупереч інтересам національної безпеки або зовнішньої політики Сполучених Штатів”. Санкції буде введено в дію 27 вересня.

Серед організацій, щодо яких запроваджено санкції, є 11 китайських і 5 російських компаній. За даними мережі AP, дев’ять компаній, у тому числі китайська Asia Pacific Links Ltd. і російська SMT-iLogic, нібито брали участь у схемі постачання запчастин для безпілотників через підсанкційний Центр спеціальних технологій для Головного розвідувального управління Генштабу Росії (ГРУ).

До санкційного списку також потрапили компанії, зареєстровані в Німеччини, Фінляндії, Омані, Пакистані та Об’єднаних Арабських Еміратах. Накладення санкцій ускладнить американським компаніям співпрацю з цими організаціями, зокрема постачання їм технологій.

Серед російських компаній, щодо яких було запроваджено санкції - ТОВ Device Consulting, ТОВ Grant Instrument, SMT-iLogic, Streloy та корпорація VSMPO-AVISMA. Що стосується останньої, то згідно з даними американського уряду, компанія “представляє критичний ризик щодо виведення оборонних технологій США. VSMPO-AVISMA безпосередньо займається виробництвом титану та металовиробів для російської армії та спецслужб”.

“Ми без вагань вживемо швидких і значущих заходів проти тих, хто продовжує намагатися забезпечувати та підтримувати незаконну та аморальну війну Путіна в Україні”, — заявив керівник експортного контролю Міністерства торгівлі США Алан Естевес, якого цитує мережа AP.

Цей черговий пакет санкцій буде запроваджений США після того, як 19 вересня Сполучені Штати наклали санкції на сім осіб і чотири організації, що базуються в Ірані, Китаю, Туреччині та Росії у зв'язку з виробництвом дронів.

Як повідомляв раніше Голос Америки, США звинувачують Іран у постачанні Росії безпілотників, які Москва використовує для бомбардування українських мирних жителів та об'єктів інфраструктури.

США затвердили позику на 2 млрд доларів для оборонної модернізації Польщі

Війсковий парад в Польщі, 2023.

Сполучені Штати оголосили про підписання угоди про пряму позику на іноземне військове фінансування (FMF) на 2 мільярди доларів США для підтримки оборонної модернізації Польщі. Про це йдеться в повідомленні для преси офісу речника Державного департаменту США.

«Польща є непохитним союзником США, і безпека Польщі життєво важлива для колективної оборони східного флангу НАТО. Окрім своєї центральної допоміжної ролі у сприянні міжнародній допомозі сусідній Україні, Польща продемонструвала свою непохитну відданість зміцненню регіональної безпеки шляхом значних інвестицій у витрати на оборону», - йдеться у повідомленні зовнішньополітичного відомства США.

В Держдепі наголосили, що Польща продовжує демонструвати лідерство в НАТО щодо виконання зобов’язань щодо інвестування в оборону Уельського саміту 2014 року.

«Польща планує значно розширити польські збройні сили; відмовилась від військового обладнання російського походження на користь амбітної багаторічної багатомільярдної програми оборонної модернізації; уклала Угоду про розширене оборонне співробітництво (EDCA) зі Сполученими Штатами; розміщує сили союзників і США, включаючи бойову групу НАТО під керівництвом США та штаб V корпусу США; і бере активну участь у місіях НАТО в регіоні», - йдеться у повідомленні.

В Держдепі повідомили, що уряд США надає до 60 мільйонів доларів у FMF на покриття вартості цієї позики, що допоможе прискорити оборонну модернізацію Польщі шляхом підтримки термінових закупівель оборонних товарів і послуг у Сполучених Штатах.

Прямі позики в рамках FMF – це інструмент співпраці в галузі безпеки, призначений для деяких із найважливіших партнерів США у сфері безпеки.

Блінкен: Співпраця РФ із Північною Корею стає все більш небезпечною

Президент Росії Путін і лідер Північної Кореї Кім Чен Ин під час зустрічі у Владивостоці, Росія, 25 квітня 2019 року. (Yuri Kadobnov/Pool Photo via AP, File)

Співпраця Росії з Північною Кореєю є "вулицею з двостороннім рухом" і стає дедалі небезпечнішою. Про це заявив державний секретар США Ентоні Блінкен, виступаючи на 8-му щорічному стратегічному форумі CSIS Республіка Корея - США у Вашингтоні.

Ентоні Блінкен наголосив, що запусками ракет Північна Корея порушує численні резолюції Ради Безпеки ООН і підриває стабільність на Корейському півострові та за його межами.

Також держсекретар США зауважив, що крім ракетних випробувань загрозу з боку КНДР світовій безпеці чітко продемонстрував нещодавній візит Кім Чен Ина до Росії.

"Зараз ми розглядаємо це як вулицю з двостороннім рухом. Це стає дедалі небезпечнішим, оскільки, з одного боку, Росія відчайдушно прагне знайти постачання обладнання і технологій для своєї агресії проти України, яка триває, а КНДР шукає допомоги для зміцнення та розвитку власних ракетних програм", - сказав Блінкен.

Він додав, що США працюють із партнерами та союзниками, щоб викрити "небезпечні шляхи військової співпраці Росії з Північною Кореєю, які загрожують глобальному миру та безпеці".

Блінкен наголосив, що зараз США та Південна Корея віддані взаємній співпраці в галузі оборони.

"Агресія президента Путіна проти України стала монументальним стратегічним провалом Путіна. Але в одному вона досягла успіху - зблизила трансатлантичний регіон та Індо-Тихоокеанський регіон як ніколи раніше", - сказав Блінкен.

Він зауважив, що зокрема велике значення у протистоянні Росії відіграє співпраця азійських країн та США в галузі енергетики.

"Коли Росія припинила постачання нафти та газу до Європи, щоб спробувати змусити країни через холод припинити підтримку України, Корея разом із Японією приєдналися до американських виробників скрапленого природного газу, щоб гарантувати, що європейські країни матимуть достатньо енергії, щоб зігріти свої домівки протягом зими", - сказав Блінкен.

Владімір Путін і Кім Чен Ин зустрілися на російському космодромі Восточний в Амурській області Росії 13 вересня 2023 р. На зустрічі з російським президентом Кім Чен Ин повторив, що його режим підтверджує "повну і безумовну підтримку" дій Владіміра Путіна в час війни Росії проти України.

Своєю чергою Путін сказав, що обговорював з Кім Чен Ином зокрема економічну співпрацю, гуманітарні питання і становище в регіоні. Окремо Путін обіцяв російську допомогу з космічними супутниками після того, як Північна Корея цього року провалила дві спроби своїх запусків.

Міжнародна увага зосереджена на військовій співпраці Росії і Північної Кореї. США, Велика Британія, Японія і Південна Корея у спільній заяві 31 серпня заявили, що "Росія веде переговори з КНДР щодо потенційних угод про значну кількість боєприпасів кількох типів для використання проти України".

У Пентагоні 14 вересня застерегли керівництво Північної Кореї від надання будь-якої зброї Росії, водночас зауваживши, що поки немає жодного офіційного підтвердження, що КНДР надала Росії якусь зброю.

Дивіться також:

Чого Кремль хоче від Північної Кореї - і що пропонує взамін? – реакція Заходу. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:42 0:00

Застосування катувань збройними силами РФ на окупованих територіях України широко розповсюджене та систематичне – звіт Комісії ООН

Ерік Мьосе, голова Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні

Незалежна міжнародна комісія з розслідування порушень в Україні продовжує знаходити численні докази воєнних злочинів, скоєних російськими збройними силами в Україні, у тому числі незаконні атаки із застосуванням вибухової зброї, атаки, що завдають шкоди цивільному населенню, катування, сексуальне та гендерно зумовлене насильство, а також напади на енергетичну інфраструктуру. Про це у понеділок у доповіді Раді з прав людини в Женеві заявив голова комісії Ерік Мьосе.

Він зазначив, що «у більшості випадків військової присутності на постраждалих об'єктах або поблизу них не було», - зазначив Мьосе.

Зокрема комісія зосередила свою увагу на розслідуванні порушень особистої недоторканості в тих районах Херсонської та Запорізької областей, які довгий час перебували під російською окупацією.

«Комісія зібрала подальші докази того, що застосування катувань російськими збройними силами на підконтрольних їм територіях було широко розповсюдженим та систематичним. Жертвами таких катувань, насамперед ставали особи, звинувачувані в тому, що вони є інформаторами українських Збройних сил», - сказав Мьосе і додав, що катування здебільшого відбувалися на території різних установ позбавлення волі, підконтрольних російській владі.

«У цих різних установах під час допитів застосовувалися схожі методи катувань, головним чином, з метою отримання інформації від жертв. Це призводило до сильного болю та страждань….У деяких випадках катування застосовувалися із такою жорстокістю, що призводили до смерті жертви», - заявив Мьосе і зазначив, що комісія продовжує документувати місцеперебування та інформацію щодо таких установ.

Зокрема, комісія встановила, що «в Херсонській області російські солдати ґвалтували та вчиняли сексуальне насильство щодо жінок віком від 19 до 83 років… Часто членів сім'ї тримали в сусідній кімнаті, змушуючи їх слухати, як відбувається таке насильство».

У звіті нагадали, що війна Росії проти України має численні руйнівні наслідки для дітей. Комісія продовжує розслідувати ситуації, «пов'язані з ймовірним переміщенням російською владою неповнолітніх без супроводу дорослих до Російської Федерації».

Мьосе також висловив занепокоєність звинуваченнями у скоєнні геноциду в Україні і зазначив, що «деякі висловлювання, що лунають у російських державних та інших засобах масової інформації, можуть становити злочин підбурювання до геноциду».

Підсумовуючи свою доповідь, голова комісії наголосив на необхідності притягнення винних до відповідальності та важливості надання постраждалим психологічної та психосоціальної підтримки.

Комісія наголосила, що всі її повідомлення, адресовані РФ, залишаються без відповіді, і високо оцінила співпрацю з урядом України.

Незалежна міжнародна комісія ООН з розслідування порушень в Україні є незалежним органом, уповноваженим Радою ООН з прав людини, серед іншого, розслідувати всі ймовірні порушення прав людини та порушення міжнародного гуманітарного права, а також пов'язані з ними злочини в контексті агресії РФ проти України.

Від початку створення члени комісії здійснили понад 10 поїздок в Україні. У жовтні 2023 року комісія доповідатиме про свою діяльність Генеральній Асамблеї ООН.

Більше

Відео - найголовніше

Антитерористична операція у Нагірному Карабасі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:31 0:00
XS
SM
MD
LG