Спеціальні потреби

Якщо за кермом – не думайте про користування телефоном


Керування автомашиною та користування мобільним телефоном – головна причина смерті поміж американських підлітків. У середньому, жертвами цієї згубної звички стають чотири тисячі молодих людей на рік. Уряди на місцях, автобудівельники та приватні підприємці пропонують свої засоби та методи боротьби з проблемою.

Програміст Вейн Ірвінг проїхав через всю країну з метою привернути увагу громадськості до небезпеки посилання текстових повідомлень під час керування автомобілем.

Сумна статистика автоаварій, спричинених водіями, які мають звичку писати SMS-повідомлення за кермом та підростаюча донька, що не уявляє життя без текстових повідомлень, спонукали Вейна розробити програмку для смарт фонів.
Названа «Відповідач SMS», програма допомагає водіям утриматися від спокуси швиденько відповісти на SMS чи поговорити по телефону за кермом.

Водій може запрограмувати свій телефон автоматично відповідати на дзвінки та SMS-повідомлення, якщо він чи вона веде машину. Ірвінг каже:

«Ця програмка розроблена для людей, які прагнуть бути відповідальними водіями, які шукають шляхи не порушувати правила, не потрапити в аварію, не ризикувати життям».

З квітня цього року понад 120 тисяч людей з усього світу купили цю програмку, яка для американського споживача коштує 20 доларів. За словами автора, програма розроблена спеціально для смарт фонів, оскільки вони стають невід’ємною складовою життя людини. Ірвінг каже:

«Смарт фони тепер роблять усе. Це нові портативні комп’ютери. Ці телефони стають все більшими та потужнішими, виконують багато функцій. Вони більш функціональні, ніж звичайні комп’ютери були три роки тому».

У будинку на колесах Вейн вирушив у подорож країною, збираючи підписи на підтримку своєї кампанії. По дорозі з Каліфорнії до столичного Вашингтона понад десять тисяч людей підписалися на його автомобілі.
Програма Ірвінга лише маленький крок у загальнонаціональній кампанії боротьби з неуважним водінням.

Автобудівельна компанія Форд, наприклад, розробила технологію, яка дозволяє батькам контролювати звички водіїв-підлітків. Батьки можуть запрограмувати максимальний ліміт швидкості до ста тридцяти кілометрів на годину та максимальну гучність радіо на середньому рівні. Прилад також посилає батькам текстове повідомлення, якщо водій не користується ременем безпеки.

Відео - найголовніше

Чотири уроки війни. Думки західних аналітиків. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:20 0:00
XS
SM
MD
LG