Спеціальні потреби

Путін запропонував злиття «Газпрому» і «Нафтогазу»


У той час, коли українські ЗМІ повідомляють, що Єврокомісія чекає від України негайного реформування енергетичного сектора та «Нафтогазу України», сама ця компанія може розчинитися в російському «Газпромі».

Прем'єр-міністр Росії Володимир Путін після зустрічі зі своїм українським колегою Миколою Азаровим запропонував створити спільне підприємство в газовій сфері за участю «Газпрому» і «Нафтогазу».

Як він каже, з Азаровим розмова йшла про інтеграцію в ядерній сфері, але «ми готові до інтеграції й у газовій сфері. Пропоную об’єднати «Газпром» і НАК «Нафтогаз України», – сказав Путін.

Це питання має бути обговорено після травневих свят. Як каже голова «Газпрому» Олексій Міллер, в України є значні активи у видобутку, транспортуванні і підземному збереженні газу. «У «Газпрому» теж є дуже значні активи». Міллер підкреслив, що Україна одержить доступ до російських запасів.

«Ми, звичайно, будемо зацікавлені в тому, щоб інвестувати в газотранспортну систему України. Ми об’єднуємося і тому зацікавлені інвестувати й в об’єкти видобутку, і в об’єкти газотранспортної системи», – сказав Міллер.

Також злиття найближчим часом відбудеться і в атомній енергетиці – між російським «Атоменергомаш» і українськиим «Турбоатом», які можуть створити спільне підприємство – повідомив глава «Росатому» Сергій Кірієнко. Він каже, що вже зараз деякі компанії задіяні у спільних проектах. Дані підприємства «знаходяться в приватних руках, але яка різниця», – відзначив він.

Відповідно, такі плани росіян цілком збігаються з планами української влади, яка поїхала до Сочі з пропозицією підготувати до 1 жовтня нові міжурядові угоди про співпрацю в газовій сфері і про поставки і транзит нафти. А також відновити консультації щодо перспектив створення газотранспортного консорціуму і активізувати роботу з делімітації морських кордонів і шельфу.

В галузі атомної енергетики пропонується укласти до 1 червня довгостроковий контракт на поставку ядерного палива, створити в Україні завод з виробництва ядерного палива і узгодити питання виділення держкредиту Росії на добудову двох енергоблоків на Хмельницькій АЕС. Будуватимуть і дороги, але лише до Києва з Мокви. Планується розглянути питання будівництва магістралі Москва-Київ, Москва-Сімферополь.

На фоні такого суцільного об’єднання, віце-спікер Держдуми Росії зробив політичну заяву про те, що такої нації, як українці взагалі ніколи не існувало. Про це він сказав в інтерв’ю телеканалу «Росія 24». «України як держави ніколи не було. Україна – це ті ж жителі Росії та Польщі, які жили «на краю». Україна – це край імперії. Країнці. А через те, що вони жили поруч з Польщею, у них виникла свій діалект», – зазначив він.

Він скритикував харківські угоди, зауваживши, що вони складені на користь України.

XS
SM
MD
LG