Спеціальні потреби

США та Росія готуються підписати Договір про СНО


У четвер цього тижня президент США Барак Обама та президент Росії Дмитро Медведєв підпишуть історичний договір про обмеження ядерного арсеналу в обох країнах. Очікується, що підписання цього договору, яке відбудеться у Празі, посилить національну безпеку у світі та покращить стосунки між двома країнами.

Цей договір прийде на зміну Договору про скорочення та обмеження стратегічних наступальних озброєнь 1991-го року, дія якого закінчилася у грудні минулого року. Згідно з новою угодою, робота над якою тривала понад рік, кількість ядерних боєголовок у кожній країні буде зменшена на 25-30%. Експерти кажуть, що цей договір ефективно обмежує кількість російських та американських ядерних боєголовок, а також включає сучасну та ефективну систему підтвердження і моніторингу його виконання.

Аналітики також сподіваються, що ця домовленість допоможе покращити напружені стосунки між двома країнами і допоможе США та Росії ефективніше боротися з ядерним тероризмом та запроваджувати санкції проти Ірану.

На думку Барака Обами, підписання цього документа також підніме міжнародний престиж Сполучених Штатів. Після підписання, договір має бути ратифікований Російською Думою та Сенатом США. У Сенаті для його схвалення потрібно щонайменше шістдесят сім голосів зі ста.

Під час візиту до Праги Президент Барак Обама також проведе двосторонні переговори зі своїм російським колегою та матиме вечерю з одинадцятьма лідерами країн Центральної та Східної Європи.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG