Спеціальні потреби

Заступниця Столтенберґа приступила до виконання обов’язків


미국 미주리주 제퍼슨 시티에 토네이도가 강타한 가운데 부부가 토네이도로 무너진 송전탑 사이로 유모차를 끌고 가고 있다.
미국 미주리주 제퍼슨 시티에 토네이도가 강타한 가운데 부부가 토네이도로 무너진 송전탑 사이로 유모차를 끌고 가고 있다.

У понеділок новий заступник генерального секретаря НАТО Роуз Ґаттемоллер (Rose Gottemoeller) приступила до виконання своїх обов'язків.

Вона замінила на цій посаді Александра Вершбоу, який працював генсеком Альянсу з лютого 2012 року.

Роуз Ґаттемоллер стала першою жінкою на посаді заступника генерального секретаря НАТО в історії Альянсу.

Про це йдеться на сайті НАТО.

Ґаттемоллер раніше займала посаду заступника держсекретаря з контролю обігу зброї і питань міжнародної безпеки при Державному департаменті США.

Вона також працювала в якості помічника державного секретаря в Бюро контролю над озброєнням, і була головою делегації США на переговорах щодо нового Договору про скорочення стратегічних наступальних озброєнь (СНО) з Росією.

Вона також обіймала керівні посади в Міністерстві енергетики США, і була на провідних посадах у Московському центрі Карнеґі та Міжнародному інституті стратегічних досліджень у Лондоні.

Кандидатуру Роуз Ґаттемоллер президент Барак Обама висунув ще у березні. Тоді, низка республіканців у Конгресі (зокрема палкі прихильники України: Джон Корнин, Деймс Ріш і Марко Рубіо) висловили своє застереження, назвавши її ставлення до Росії надто поблажливим.

«Роуз Ґаттемоллер принесе в НАТО багатий досвід в ділянках контролю обігу зброї та відносин з Росією», - заявив тоді генсекретар Альянсу Єнс Столтенберґ.

Він назвав призначення першої жінки на посаду заступника генсека «віхою» для Альянсу.

Ґаттемоллер, серед іншого, брала участь у роботі над Будапештським меморандумом про безядерний статус України в обмін на гарантії суверенітету та безпеки з боку США, Великобританії та Росії.

На своєму персональному акаунті у Twitter Ґаттемоллер неодноразово називала відмову України від ядерної зброї історичною подією.

У жовтні 2015-го вона заявляла, що порушення Росією меморандуму «небезпечне і викликає занепокоєння».

Дивіться також: Н. Яресько: Реформи в Україні не є невідворотними, і багато треба ще зробити, щоб зміни були сталими

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG