Спеціальні потреби

Спеціалістку з "перезавантаження", яка роззброювала Україну, США пропонують у заступники генсека НАТО


Роуз Ґаттемоллер
Роуз Ґаттемоллер

Адміністрація Барака Обами пропонує Роуз Ґаттемоллер, яка грала помітну роль у політиці "перезавантаження" відносин США щодо Росії, на посаду заступника генсека НАТО. Про це повідомляє видання Bloombergview. Ґаттемоллер зараз обіймає посаду заступника державного секретаря США з питань контролю обігу зброї. Причому її призначення на цю посаду 2 роки тому викликало заперечення у багатьох сенаторів-республіканців.

Ґаттемоллер, серед іншого, брала участь у роботі над Будапештським меморандумом про безядерний статус України в обмін на гарантії суверенітету та безпеки з боку США, Великої Британії та Росії.

У своєму офіційному акаунті у Twitter у жовтні 2015-го вона заявляла, що порушення Росією меморандуму "небезпечне і викликає занепокоєння".

"Після номінації Ґаттемоллер на посаду заступника генсекта НАТО, "республіканські яструби" у Конгресі розкритикували її за недостатньо жорстку позицію у переговорах з Росією та щодо забезпечення виконання Москвою міжнародних угод. Озвучувались закиди, що прагнучи ухвалення нових угод із Росією, Ґаттемоллер оминала увагою порушення Москвою вже діючих угод", - пише Bloombergview.

На посаді заступника генсека НАТО вона має замінити Олександра Вершбоу, який відомий гострою критикою дій Росії. Заміна останнього на Ґаттемоллер, якій законодавці США дорікають надто поблажливим ставленням до Росії, може посилити страхи союзників США у Європі - відзначають у виданні.

"Ґаттемоллер є прихильником початку переговорів між США та Росією про повну відмову від тактичних ядерних озброєнь. Її особиста позиція щодо необхідності побудови гармонійних та мирних відносин між Росією та Заходом може бути плюсом для її посади у Держдепі, але призначення її на другу за важливістю посаду у НАТО може дати Європі сигнал, що США не відмовились від райдужного погляду на майбутнє двосторонніх відносин, яке уособлює Ґаттемоллер, і не можуть прийняти реальність того, якою зараз є Росія", - йдеться у статті.

На своєму персональному акаунті у Twitter Ґаттемоллер неодноразово називала відмову України від ядерної зброї історичною подією.

Дивіться також: Обама розповів, що загроза Україні з боку Росії ніколи не зникне

Обама розповів, що загроза Україні з боку Росії ніколи не зникне. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:30 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG