Спеціальні потреби

Яресько назвав "екстраординарною" сенатор США, а експерти розповіли, чого очікують на посаді прем'єра


Чутки про можливість призначення міністра фінансів України Наталії Яресько прем'єр-міністром привернули увагу американських ЗМІ, та експертів, які слідкують за розвитком подій в Україні.

"Пані Яресько має хорошу репутацію серед інвесторів та міжнародних партнерів України, які ймовірно вважали б очолюваний нею технократичний уряд найкращою гарантією продовження структурних реформ та зусиль на подолання тотальної корупції", - пише видання Financial Times.

FT також відзначає, що у разі призначення головою уряду Гройсмана, Кабмін "з меншою вирогідністю зміг би протидіяти впливу ззвоні, в тому числі з боку олігархів та президента, чиєю наближеною особою вважають Гройсмана".

Кандидатура Яресько також вже отримала підтримку деяких провідних законодавців США.

"Я вважаю, що вона екстраординарна", - такі слова сенатора-демократа Ричарда Дурбіна про Наталію Яресько сьогодні навів у Twitter журналіст видання The New York Times Дейвід Герценгорн.

На прохання "Голосу Америки" ряд західних експертів також відповіли на питання, яких першочергових кроків на посаді прем'єра вони чекають від Наталії Яресько у разі призначення.

"Вона має зробити те, з чим справляється найкраще - забезпечити транш від МВФ", - пише Балаш Ярабік з аналітичного центру Carnegie International Endowment for Peace.

"(Очікую) реформи державної служби, розширення кількості військовослужбовців, які служать за контрактом, та приватизації землі", - пише Олександр Кларксон, викладч Королівського коледжу у Лондоні.

"(Очікую) призначення пристойного уряду та виконання реформ, які вже запущено", - розповів "Голосу Америки" економіст Андерс Аслунд.

Фолловери "Голосу Америки" у Twitter також розповіли, чого чекають від нового прем'єра у першу чергу.

"(Очікую) чіткої програми реформ, розписаної по днях, тижнях, місяцях із очікуваним результатом від кожного кроку", - відзначив одни із читачів.

"(Очікую на) кардинальне урізання витрат бюджету на так звані безкоштовні блага. Монетизацію всіх пільг. Відміну розкошів для держаппарату.", - твітує користувач Наталія Попова.

"(Чекаю) виконання безвізового пакету і антикорупційних законів у редакції ЄС", - пише користувач Сергій КР.

Чи вважаєте Ви призначення Яресько реальним? Як ставитесь до цієї кандидатури? Розкажіть нам у коментарях.

Дивіться також: Як працювати з інвесторами в Україні просто не знають - чиновник Одеської ОДА

Як працювати з інвесторами в Україні просто не знають - чиновник Одеської ОДА. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:03 0:00

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG