Спеціальні потреби

Росія не відмовляється від підтримки режиму Мадуро - західні експерти про припинення "Роснафтою" роботи у Венесуелі


Ніколас Мадуро і Ігор Сечин, глава російського нафтового держконцерну "Роснафта"
Ніколас Мадуро і Ігор Сечин, глава російського нафтового держконцерну "Роснафта"

Днями США звинуватили президента Венесуели Ніколаса Мадуро у наркотероризмі та оголосили винагороду у 15 мільйонів доларів за його затримання

Російський державний нафтовий концерн «Роснафта» оголосив про припинення діяльності у Венесуелі і продаж всіх своїх активів у цій країні. Про це йдеться в офіційній заяві, опублікованій в суботу на сайті компанії.

У заяві йдеться, що «Роснафта» вирішила продати усі свої венесуельські активи компанії, яка на 100% належить уряду Росії. Назва компанії у прес-релізі не наводиться.

Раціональний крок. Він захищає "Роснафту", важливе майно у Венесуелі а також здатність надалі допомагати Мадуро, якщо буде бажання
Франціско Моналді, експерт дослідницького центру Baker Institute у США

Спостерігачі припускають, що це рішення є спробою Москви захистити «Роснафту» від нового раунду американських санкцій, не відмовляючись при цьому від підтримки режиму Мадуро.

Днями США звинуватили президента Венесуели Ніколаса Мадуро у наркотероризмі та оголосили винагороду у 15 мільйонів доларів за його затримання.

"Цей крок передає активи у власність структурі, яка повністю контролюється урядом Росії, який не перебуває під санкціями, і по суті дає Кремлю можливість для маневру", - твітує Патриція Лая, голова бюро Bloomberg у Венесуелі.

"Некодоване послання Кремля та Сечіна з "Роснафти" адміністрації Трампа: засуньте ваші санкції в одне місце", - коментує рішення "Роснафти" Ендрю Вейсс, віце-президент дослідницького центру Carnegie Endowment for International Peace.

"Путін посилює підтримку Мадуро після висунення США офіційних звинувачень проти нього. Держава Росія менше переживає з приводу порушення санкції США ніж "Роснафта", яка частково належить компанії BP", - наводить коментар економіста Русса Даллена кореспондент Associated Press Джошуа Гудман.

"Раціональний крок. Він захищає "Роснафту", важливе майно у Венесуелі а також здатність надалі допомагати Мадуро, якщо буде бажання. Це може також дозволити Путіну допомогти "Роснафті" підчас складної ситуації на ринку, але подробиці угоди не до кінця відомі", - коментує Франціско Моналді, експерт дослідницького центру Baker Institute у США.

США вже протягом тривалого часу здійснюють тиск на Росію з метою припинення усіх бізнес-операцій Москви в Венесуелі і підтримки нею режиму Ніколаса Мадуро.

У «Роснафті», яку очолює Ігор Сечин, з оточення російського президента Володимира Путіна, заявили, що «всі активи і торгові операції ПАТ" НК "Роснафта" у Венесуелі і/або пов'язані з Венесуелою будуть продані, закриті або ліквідовані».

«В результаті виконання угоди і реалізації активів ПАТ" НК "Роснефть" отримає на баланс одного з своїх 100% -х дочірніх товариств пакет власних акцій у розмірі 9,6%», - додали у компанії.

Дивіться також: У США «табори виживання» обіцяють прихистити і захистити людей на випадок глобального катаклізму

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG