Спеціальні потреби

У 2010-му році трудові мігранти збільшили кількість грошових переказів


Цього року заробітчани відіслали найбільше грошей в африканські країни, як також в Індію, Китай, Мексику та Філіппіни
Цього року заробітчани відіслали найбільше грошей в африканські країни, як також в Індію, Китай, Мексику та Філіппіни

Росіяни що мігрують в Україну і українці, які переїжджають жити в Росію, становлять другий за величиною канал мирної міграції у світі. Більше людей мігрує лише з Мексики до США. Про це говориться у звіті Світового банку, оприлюдненому цими днями. У звіті також вказано, що потік грошей, які емігранти пересилають на свою батьківщину у цьому році збільшився, вперше з початку кризи. До кінця 2010-го року українці передадуть своїм родичам більше п’яти мільядрів доларів, – підрахував Світовий банк.

Для деяких родин у малорозвинутих країнах грошові перекази із-за кордону – важливе, а іноді єдине джерело існування. За підрахунками Світового банку, вперше після економічної кризи, заробітчани починають відсилати більше грошей у свої країни.

За прогнозами експертів, до кінця цього року перекази у світі загалом сягнуть суми у 440 мільярдів доларів. Це майже на 25 мільярдів більше, аніж минулого року. Три чверті цих грошей буде переказано у країни на шляху розвитку. Директор програми перспектив розвитку Світового банку Генс Тімер каже, що на даний час майже 325 мільярдів доларів переказано у країни третього світу. Це у три рази більше, ніж офіційна допомога виділена на розвиток цих країн. І це майже така ж сума, яку вливають у ці держави іноземні інвестори.

Очікують, що до 2012-го року грошові перекази у малорозвинуті країни зростуть до 370 мільярдів доларів. Найбільше допомоги із-закордону отримують держави Африканського континенту, як також Індія, Китай, Мексика та Філіппіни.

Генс Тімер зазначає, що це суттєва допомога не лише для населення, але й для економіки цих країн загалом:

«Для малозабезпечених родин у цих країнах – це додаткові гроші, які вони можуть використати на освіту своїх дітей, або інвестувати у малий бізнес. Завдяки цим надходженням із-за кордону вони також можуть відкрити рахунок у банку».

Хоч світова економіка демонструє ознаки покращення, дослідження свідчать, що більшість переказів надходить від людей, які проживають у США, Саудівській Аравії, Швейцарії та Німеччині.

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG