Спеціальні потреби

Під Верховною Радою нові сутички


Під Верховною Радою нові сутички
Під Верховною Радою нові сутички

Україною прокотилася хвиля протестів «чорнобильців» та «афганців» з вимогою не скорочувати соціальні виплати та пільги. У Києві мітингувальники повторили спробу прорвати охорону парламенту. Як і напередодні, учасникам акції вдалося зламати металеву огорожу навколо Верховної Ради. Сотні людей намагалися прорватися до будівлі, проте їх відтіснили переважаючі сили міліції та внутрішніх військ. Під час сутичок постраждали декілька правоохоронців.

В Міністерстві внутрішніх справ говорять про двох поранених. Одного із військовослужбовців Внутрішніх військ госпіталізували зі струсом мозку. Іншому бійцю «Беркуту» у бійці розбили обличчя. Організатори мітингів кажуть про затримання міліцією принаймні двох учасників-членів партії «Свобода». В прес-службі політичної сили заявили про побиття одного із затриманих.

На некоректні дії правоохоронців нарікали і представники преси – декілька журналістів постраждали під час сутичок. В міліції склали адміністративний протокол на народного депутата Олега Ляшка. Правоохоронці кажуть, що в порушення закону він закликав протестантів йти ходою до адміністрації президента. В МВС нині вивчають зняті під час сутичок відеоматеріали – відтак, проти найбільш активних учасників штурму парламенту можуть порушити кримінальні справи.

Провладні політики вбачають за протестами наміри опозиції дестабілізувати ситуацію в країні. Мовляв, саме опоненти влади підбурюють людей до насильницьких дій. Лідер парламентської фракції Партії регіонів Олександр Єфремов не бачить підстав для вуличних акцій, адже з найбільш резонансних питань створено робочі групи, в яких працюють зокрема й предстаники протестуючих. Натомість політик закликає працювати в форматі діалогу: «Якщо хтось із чимось не погоджується, я просив би ці питання передати нам до парламенту, безумовно, ми будемо розглядати і реагувати на кожне конкретне звернення. Пред'являти претензії на нашу адресу, коли ми йдемо на зустріч і робимо усе можливе щоб покращити стан справ, принаймні не зовсім тактично. Мені б хотілося б щоб у нас була вулиця із двостороннім рухом. Якщо ми йдемо на зустріч людям, то щоб вони це відповідно оцінювали».

Натомість опозиція вимагає від влади дати пояснення озвученим напередодні звинуваченням у підготовці збройних нападів на державні структури. Один із лідерів партії «Батьківщина» Микола Томенко вимагає спростувати ці закиди: «Враховуючи те, що влада у своїх заявах, фактично, звинуватила опозицію, то ми, як опоненти президента, маємо одну вимогу і одну пораду для нього. Наша вимога полягає у тому, щоб завтра Голова Служби безпеки України та Міністр внутрішніх справ України доповіли не лише парламенту, а всьому українському народу про те, хто, в яких регіонах скуповує масово зброю та готується до збройного повстання», - цитує Томенка партійний сайт.

XS
SM
MD
LG