Спеціальні потреби

Яким націям подобається Путін - розібрались американські соціологи


Путін з послом КНДР

У більшості країн світу до Росії ставляться негативно, а Володимира Путіна люблять ще менше. Такі результати дослідження суспільно думки оприлюднив у середу дослідний центр Пью. Соціологи поцікавилися думкою жителів 39 країн у шести регіонах з приводу зовнішньої політики Володимира Путіна і Барака Обами.

Стиль мачо Путіна і його агресивна зовнішня політика виробляють мало враження на іспанців. Тільки 6% жителів цієї країни вірять, що російський лідер на світовій арені робить правильні речі. Так не вважає – 92%.

Серед тих, хто до Путіну відноситься найбільш негативно, також – поляки, пакистанці, австралійці і, звичайно ж, – українці. Тільки 10% громадян України довіряють президенту сусідньої країни.

Кенійці, нігерійці, ганійці і танзанійці – основна група підтримки дій російського лідера в світовій політиці

В цілому по регіонах, найбільш негативно по відношенню до Путіна налаштована Європа і Латинська Америка. При чому жителі дружньої Москві Венесуели люблять Путіна найменше з усіх у Південній Америці. Тільки 14% венесуельців довіряють його зовнішній політиці.

Набагато більш популярний Путін в Африці. Кенійці, нігерійці, ганійці і танзанійці – основна група підтримки дій російського лідера в світовій політиці.

Командувач НАТО про Росію: готовність до війни - кращий спосіб її уникнути. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

На Близькому Сході, традиційно, все дуже заплутано. Підтримка коливається від дуже низької – в Йорданії – до досить високої – в Лівані.
Такий же розкид і в Азії. Крім австралійців не підтримують Путіна в Японії та Пакистані, а ось у В’єтнамі – найвищий рівень довіри серед усіх опитаних країн, 70%!

У Канаді 76% жителів країни засуджують політику Путіна, а 17% – підтримують. У США ці цифри становлять 75 і 21% відповідно.

Китайці трохи гірше ставляться до Путіна, ніж до Обами

Практично дзеркальним відображенням рейтингів Путіна є статистика щодо підтримки американського президента Барака Обами в Європі, Азії та Північній Америці. Найвищий рівень підтримки зовнішній політиці Обами виявлений на Філіппінах, у Південній Кореї, Австралії, Канаді, Франції та Великобританії.

А ось жителі Латинської Америки до обох лідерів відносяться насторожено, як і більшість на Близькому Сході. Китайці трохи гірше ставляться до Путіна, ніж до Обами. А ось африканці люблять усіх. У Гані, Кенії, Танзанії, Сенегалі, ПАР та Нігерії – найвища підтримка дій американського президента на світовій сцені.

Дивіться також: Довіра, обороноздатність, економіка - посол України у США назвав цілі

Довіра, обороноздатність, економіка - посол України у США назвав цілі. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:44 0:00

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Старша редакторка Української служби «Голосу Америки», ведуча, журналістка і продюсерка. Цікавиться політикою, відносинами України-США, соціальними питаннями та медициною, але найбільш любить розповісти гарну людську історію. Робить включення із місця подій, запускає нові проекти та програми, із 2017 року редагує та регулярно дописує до рубрики «Блоги» на веб-сайті служби. Працювала репортером газети «Киевские Ведомости» та програми «Погляд у світ» (УТ-1), сценаристом та журналістом культового шоу «Без Табу з Миколою Вереснем» (1+1). Дописувала до десятка газет і журналів. Співпрацювала з CNN та BBC. Після навчання у США обійняла посаду радника Координатора проектів ОБСЄ в Україні з питань мас-медіа, де протягом двох років запустила десятки проектів, спрямованих на розвиток вільних ЗМІ та зменшення напруги між регіонами країни. Автор двох книг та документального фільму (канал СТБ). Здобула диплом магістра історії КНУ імені Тараса Шевченка та магістра журналістики Університету штату Огайо (Атенс). Мама сина.
XS
SM
MD
LG