Спеціальні потреби

Джозеф Байден у президенти?


Джо Байден може стати конкурентом Клінтон на виборах президента. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:31 0:00

Джо Байден може стати конкурентом Клінтон на виборах президента. Відео

На цьому початковому етапі змагання за президентське крісло у США залишається один величезний знак запитання: чи буде боротися за номінацію віце-президент Джозеф Байден? Йому довелося би мати справу з соратницею у Демократичній партії – Гілларі Клінтон. Барак Обама постав би перед дилемою.

Президент Обама не шкодує добрих слів на адресу свого вірного соратника:

«Одним з моїх найкращих рішень був вибір балотуватися з Джо Байденом».

Але Гілларі Клінтон була для Обами не менш вірним державним секретарем. І він вже фактично підтримав її кандидатуру:

«Я думаю, що вона була б чудовим президентом».

Найближчим часом буде відомо, чи стануть члени президентської команди – суперниками. Американські ЗМІ повідомляють, що Байден зараз провадить активні консультації з потенційними прихильниками і жертводавцями. Раніше в телеінтерв’ю каналу АВС віце-президент не відкинув можливості участі у президентських виборах 2016 року:

«Так, шанс є. Я не думаю, що мушу зробити вибір до літа».

На рішення Байдена матимуть вплив родинні справи. Нью-Йорк Таймс пише, що син віце-президента Бо, перед смертю у травні, буцімто взяв з батька обіцянку, що той буде боротися за найвищу посаду.

Згідно з опитуваннями про рівень підтримки, з поміж чільних представників Демократичної партії зараз упевнено веде перед Гілларі Клінтон. Але у Джозефа Байдена є можливість її наздогнати, зокрема тому, що рівень довіри до нього як до політика на третину вищий ніж у пані Клінтон.

Байден фактично став посланцем президента Обами в українських справах. Він сказав:

«Конфлікт навколо України – це тест для Заходу. Тест для ЄС, тест для НАТО. Тест для нас».

В одній із останніх промов про Україну, Джозеф Байден сказав, що Путін буде продовжувати агресію, допоки його не зупинити, тому Європа повинна збільшити витрати на оборону, а США повинні не відкидати можливість надання Україні смертоносної зброї, заявив він. Експерти побачили у цьому натяк на те, що Байден та Обама напевне відрізняються у поглядах на способи підтримки України.

XS
SM
MD
LG