Спеціальні потреби

Байден: США надалі підтримуватимуть економіку і безпеку України


Віце-президент США Джозеф Байден заявив, що економічний та політичний розвиток України є як в інтересах Сполучених Штатів, так і в інтересах Східної Європи.

Виступаючи у Вашингтоні на Українсько-американському бізнес-форумі, що проходив у Торговій палаті США, Байден вказав на надання Україні 470 мільйонів доларів допомоги і два мільярда доларів кредитних гарантій для виходу з економічної кризи. Він заявив про можливість виділення США додаткових мільярд доларів кредиту, якщо Україна продовжуватиме шляхом економічних реформ.

Віце-президент США піддав гострій критиці Росію за її зусилля щодо економічного та військового придушення України.

Віце-президент підкреслив, що світ зобов'язаний скористатися історичною можливістю і сприяти зро економіку України. За словами Байдена, «це може виявитися останньою реальною можливістю для народу України створити демократичну державу, інтегровану в Європу і економічно процвітаючу».

Стоячи пліч-о-пліч, українці і американці «зроблять світ справді вільним» - з цими словами звернувся до учасників інвестиційного форуму США-Україна прем’єр-міністр Арсеній Яценюк.

Яценюк закликав кредиторів «до співпраці», зазначивши, що це - ключ до успіху України. Говорив він і про проблему корупції, визнавши її глибину. За словами Яценюка, офіційний Київ працює над вирішенням цієї проблеми. «Американські інвестори! Ми будемо раді бачити Вас в Україні», - сказав український прем'єр-міністр.

На форумі виступила міністр торгівлі США Пенні Пріцкер, яка вказала на прагнення ділових кіл України до співпраці зі Сполученими Штатами в роботі над реалізацією всеосяжної бізнес-програми.

На бізнес-форумі були присутні високопосадовці та бізнесмени з метою обговорити способи поліпшення економічної ситуації в Україні.

Сполучені Штати також розглядають можливість надання Україні військової допомоги у її боротьбі з агресією Росії.

Крім участі в інвестиційному форумі, у рамках робочого візиту до Вашингтона прем’єр Яценюк провів окрему зустріч з президентом Бараком Обамою та Джозефом Байденом.

«Ми високо цінуємо особисту участь президента Обами та віце-президента Байдена в підтримці українського народу. Вся американська нація єдина в підтримці українського народу, і ми дякуємо Вам», - заявив український прем’єр-міністр.

Відео - найголовніше

Мистецтво про непереможну силу жінки. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:27 0:00
XS
SM
MD
LG