Спеціальні потреби

Обама готується до національного молитовного сніданку


Президент США Барак Обама
Президент США Барак Обама

Починаючи з 1953-го року, кожного першого четверга лютого політична еліта Сполучених Штатів на чолі з президентом збирається на молитовний сніданок. Ця подія організована з метою надати унікальну можливість політичним, громадським та бізнес-лідерам зібратися разом і налагодити контакти. Для президентів США це єдиний офіційний захід, на якому вони можуть виявити свою релігійність не ризикуючи образити представників інших конфесій.

Національний молитовний сніданок, відбувається в одному з фешенебельних готелів Вашингтона. З часу його заснування, участь у сніданку брали усі президенти Сполучених Штатів.

«Я вірю у силу молитви, тому що я відчуваю її усе своє життя. Молитва зміцнювала мене у важкі часи», – зазначив свого часу президент Джордж Буш.

Два роки тому нинішній президент Сполучених Штатів Барак Обама говорив присутнім про силу молитви:

«Молитва може торкнутися наших сердець, наповнити нас духом братерства і нагадати, що кожен з нас є творінням Господа Бога».

Цю подію спонсорує християнська організація, яка не оприлюднює імен своїх членів. Втім, критики називають молитовний сніданок політичним лицемірством.

«Ці люди моляться, але нічого не роблять, щоб змінити ситуацію конкретних людей, чи громади», – каже священик Ґрейленд Хеґлер, який брав участь у сніданку в 1993-му році і каже, що був розчарований.

«Для мене це була духовно не зворушлива подія. Це була поверхнева, а не глибока форма молитви, яку я очікував там побачити», – додає Хеґлер.

Хеґлер належить до міжконфесійної групи, яка підтримує загальнонаціональний рух «Захопимо». Цього року вони організовують альтернативний, народний молитовний сніданок.

Втім, більшості американців подобається релігійний захід за участю президента, вважає Марк Розел, викладач університету Джорджа Мейсона та редактор книги про роль релігії у житті американських президентів:

«Національний молитовний сніданок відображає культуру Сполучених Штатів, де кількість віруючих зростає, а не навпаки. І люди прагнуть мати президента із сильною вірою, їм подобається, що президент бере участь у публічних заходах із виявленням релігійності та віри».

У Сполучених Штатах співіснує багато релігій. Тож, каже Марк Розел, національний молитовний сніданок нагода для президента проявити свою релігійність, не ображаючи представників інших конфесій.

XS
SM
MD
LG