Спеціальні потреби

Обама виголосив «Промову про стан держави»


У вівторок ввечері, президент США Барак Обама виступив перед об‘єднаним складом Конгресу з «Промовою про стан держави». Це щорічне звернення є своєрідним звітом президента перед законодавцями та американським народом за минулий рік, та окресленням планів адміністрації на цей рік.

Барак Обама увійшов до зали Конгресу на позиціях сильнішого. Рейтинг довіри до нього зріс майже до 50-ти відсотків, у той час як рейтинг підтримки Конгресу впав до рекордно низьких 13-ти відсотків. На початку промови Обама нагадав про свої найбільші досягнення за минулий рік у міжнародній політиці:

«Вперше за останні дев’ять років американські солдати не воюють в Іраку. Вперше за останні 2 десятиліття Осама бін Ладен не загрожує нашій країні».

Більша ж частина з понад годинної промови президента була присвячена питанням економіки. Обама запропонував змінити податковий кодекс, щоб допомогти компаніям, які повертають робочі місця з-за кордону в Америку. За його словами, відбудова національного виробництва, розвиток енергетики малого підприємництва, науки і освіти, а головне - зміцнення середнього класу - виведуть економіку країни на новий рівень:

«Ми можемо залишатися в економіці, де дрібній частці людей живеться дуже добре, а решта американців ледь виживають. Або ж ми відновимо економіку, де кожен має чесний шанс на успіх, кожен отримує справедливу долю і кожен грає за однаковими правилами».

Тема справедливості пронизувала весь економічний блок промови. Обама хоче зрівняти рівень оподаткування багатіїв з рівнем оподаткування пересічних американців:

«Через лазівки в законі, чверть наших мільйонерів платять менші податки ніж мільйони представників середнього класу. Воррен Баффет платить менші податки ніж його секретарка».

Опоненти президента - республіканці кажуть, що такою політикою Обама штовхає країну в бік соціалізму. Не чекаючи початку промови, спікер Палати представників Джон Бейнер розкритикували головні її тези:

«Виглядає, що ми знову повернемось до того, що ми чули всі ці три роки - більше витрат, більше податків і більше регулювань».

Питання несправедливого оподаткування може стати однією з головних тем обговорення в американському суспільстві у цей рік президентських виборів. Буквально напередодні, один з лідерів на номінацію єдиного кандидата від Республіканської партії, мільйонер Мітт Ромні зізнався, що платить податки на рівні 14%, у той час, як доходи середнього американця оподатковуються на рівні 35%.

Барак Обама включив у свій виступ ще багато пунктів, які резонували з настроями суспільства. Експерти зауважують, що перед Конгресом сьогодні виступав не президент Обама, а кандидат Обама, який цією промовою фактично розпочав боротьбу за другий президентський термін.

Гасла, виголошені в Конгресі, скоріш за все стануть основою його виборчої кампанії. У їхньому ефекті на виборців президент переконається вже сьогодні, коли розпочне триденну поїздку 5-ма штатами, які вважаються ключовими для його переобрання на другий строк у листопаді.

  • 16x9 Image

    Руслан Петричка

    Руслан Петричка – керівник Української служби Голосу Америки. В журналістиці - з 1998 року. Працював репортером, телевізійним ведучим, продюсером. На Голосі Америки спеціалізуюся на питаннях внутрішньої політики США та українсько-американських відносинах.

Відео - найголовніше

Нідерланди та Румунія передадуть NASAMS і Patriot Києву.Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:07:10 0:00
XS
SM
MD
LG