Спеціальні потреби

Обама зустрівся із молодими науковцями


Президент США Барак Обама оголосив про нові заходи його адміністрації покликані повернути Америці роль лідера у галузі науки та техніки. Сталося це під час зустрічі з юними винахідниками у Білому домі.

Винахід 14-річного Джо Гуді відразу привернув увагу президента, який захотів особисто спробувати у дії пневматичну гармату, що стріляє зефіром.

Свої винаходи до Білого дому на запрошення президента привезли кілька юних талантів з різних куточків країни. Учні з Індіани показали главі держави переносний будиночок, призначений для постраждалих від стихійного лиха. На його створення школярів надихнув землетрус на Гаїті.

«Ми побачили скільки людей потребують притулку, тож створили цей надзвичайно легкий будиночок», – каже школярка Джесіка Деспозіто.

У Білому домі давно існує традиція запрошувати у гості переможців спортивних змагань. Обама вважає, що сьогодні подібним чином потрібно відзначати і досягнення у світі науки та техніки:

«Якщо ми запрошуємо переможців Суперболу до Білого дому, то повинні вітати тут і переможців наукових змагань».

Останнім часом Сполучені Штати почали здавати лідерські позиції світу у галузі науки. Тож президент визначив кілька нових напрямків, аби зупинити цю тенденцію:

«Протягом наступних десяти років збільшити на мільйон кількість американських випускників з дипломами у точних науках. Це досяжна мета».

Для досягнення мети президент прагне виділити у новому бюджеті 80 мільйонів доларів на підготовку 100 тисяч нових вчителів з точних наук. Він також оголосив про ініціативу приватних організації, які виділяють 22 мільйони доларів на цю ж мету.

Барак Обама покладає великі надії на розвиток науки:

«Ви моє натхнення. Такі молоді люди як ви, вселяють у мене впевненість у кращому майбутньому Америки».

Президент сподівається, що саме ці юні таланти одного дня допоможуть Сполученим Штатам повернути собі домінуючи позиції у світі науки та техніки.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG