Спеціальні потреби

Держсекретар США: ми вважаємо Росію серйозною загрозою


Держсекретар США Майк Помпео у четвер поскаржився, що, у той час як США розглядають Росію як серйозну загрозу, низка європейських країн ставиться до Москви менш насторожено. Тому, на думку США, Європа повинна збільшити рівень власної відповідальності за свою оборону.

Коментуючи прогнозований частковий вивід військових США з Німеччини, про що раніше заявляв президент Трамп, і відповідність цого рішення інтересам Вашингтона, Майк Помпео зазначив, що сьогодні змінюється сама характеристика загроз, і США хочуть переглянути стратегічне позиціювання своїх військових сил в світі. Держсекретар також дав зрозуміти, що будівництво трубопроводу «Північний потік-2» за участю Німеччини йде врозріз з принципами безпеки Європи, яка також повинна збільшити свої оборонні витрати.

«Ми вважаємо Росію серйозною загрозою», - сказав Майк Помпео, підкресливши, що, якщо країни Європи, і зокрема Німеччина, витрачають на свої оборонні витрати менше, ніж передбачені статутом НАТО 2% від національного ВВП, то це говорить про те, що Берлін не сприймає російську загрозу так само серйозно, як США. Будівництво ж «Північного потоку-2», який повинен буде качати російський природний газ по дну Балтійського моря до Німеччини, збільшує залежність Федеративної республіки від Росії, підкреслює держсекретар США.

«Значна частина енергії Німеччини буде тепер пов'язана з Росією настільки глибоким і фундаментальним чином, що у Володимира Путіна, який, ймовірно, залишиться при владі протягом досить довгого часу, буде можливість, реальна можливість, завдати істотної шкоди Німеччини, якщо він вирішить це зробити », - сказав Майк Помпео.

Держсекретар США також наголосив, що сьогодні змінюється і сама природа конфліктів, і стримування потенційної агресії, в тому числі з боку Росії, не обмежується лише розміщенням певної кількості сухопутних військ: «Ми прийшли до фундаментального перегляду того, якою є природа конфлікту, природа загроз і як ми повинні розподіляти наші ресурси, незалежно від того, чи йдеться про ресурси розвідувального співтовариства, військово-повітряних сил, морської піхоти чи сухопутних військ».

«І рішення, яке президент зробив щодо Німеччини, є результатом колективного набору рішень щодо того, як ми будемо позиціонувати наші ресурси по всьому світу», - зазначив Майк Помпео.

При новому розподілі військових ресурсів американська присутність у низці регіонів може знизитися, тому «деякі країни повинні активізуватися і взяти на себе відповідальність за свою власну оборону, чого раніше вони не робили», - вказав держсекретар. Перегляд позицій США буде відбуватися «в повній консультації з усіма нашими партнерами по всьому світу і, звичайно, з нашими друзями в Європі», додав він.

Щодо переміщення військових підрозділів США з Німеччини, на даний момент залишається неясним, коли це буде зроблено, і чи будуть сили передислоковані всередині або за межі європейського континенту.

Дивіться також: Будинок на колесах – альтернативний спосіб відпочинку в умовах соціального дистанціювання?

  • 16x9 Image

    Російська служба "Голосу Америки"

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG