Спеціальні потреби

Сомалійські пірати розстріляли заручників, домовляючись про їх звільнення


Сомалійські пірати розстріляли заручників, домовляючись про їх звільнення
Сомалійські пірати розстріляли заручників, домовляючись про їх звільнення

Американські військові заявляють, що сомалійські пірати вбили чотирьох громадян Америки, захоплених в Індійському океані.

За повідомленнями Центрального командування США, під час перемовин про звільнення заручників, на борту яхти «The SV Quest» пролунали постріли.

Підрозділ швидкого реагування негайно висадився на яхту, де виявив розстріляних піратами заручників. Спроби медиків врятувати потерпілих не принесли результату, усі четверо полонені загинули від ран.

Не зрозуміло, що спровокувало піратів на стрілянину. Центральне командування заявляє, що двоє піратів були вбиті під час штурму яхти, а ще 13 – затримані та нині перебувають під вартою. Окрім того, на яхті було знайдено трупи ще двох піратів.

Пірати захопили яхту у п’ятницю і намагалися спрямувати її до берегів Сомалі. Весь час судно супроводжували чотири кораблі американських військово-морських сил.

2009-го року ВМС США звільнили Ричарда Філіпса, капітана американського корабля захопленого піратами.

Протягом останніх років сомалійські пірати отримали сотні мільйонів доларів, вимагаючи викуп за захоплені морські судна. Підрозділ з протидії піратству Європейського Союзу заявляє, що в даний момент пірати утримують 32 судна та 700 заручників.

За повідомленнями ЗМІ, серед чотирьох людей, захоплених на яхті «the SV Quest» – її власники, Скот та Джин Адам з Каліфорнії, а також Філіс Макей та Боб Ріггл зі штату Вашингтон.

Американські громадяни брали участь у міжнародних перегонах «Blue water rally», а пізніше відправились у плавання за власним маршрутом. Організатори перегонів повідомили, що пірати захопили яхту на шляху до порту Саллахан в Омані.

XS
SM
MD
LG