Спеціальні потреби

Актуально

Вакцину Pfizer схвалили для підлітків, але деякі щеплені батьки у США мають сумніви

16-річна Лорен Боренстейн отримує щеплення Pfizer, 3 березня 2021

Вже з четверга у Сполучених Штатах вакцину від коронавірусу компанії Pfizer зможуть отримати діти віком від 12 до 15 років. У понеділок Адміністрація з контролю над харчами та ліками схвалила використання препарату для цієї вікової групи.

Pfizer – це перша вакцина, використання якої в Америці раніше схвалили для людей, молодших за 18 років, із грудня нею також імунізують підлітків 16-17 років. Щеплення двома іншими препаратами, які використовують у США, - Moderna і Johnson & Johnson - зараз роблять лише повнолітнім.

Медексперти схвально відреагували на новину, адже, на їхню думку, вакцинування підлітків пришвидшить вироблення групового імунітету. У США налічують 17 мільйонів дітей віком 12-15 років.

Підлітки отримують щеплення від коронавірусу у штаті Коннектикут, квітень 2021
Підлітки отримують щеплення від коронавірусу у штаті Коннектикут, квітень 2021

Однак багато батьків, навіть тих, які самі отримали щеплення, сумніваються у тому, чи варто вакцинувати дітей, пише USA Today.

Президент Джо Байден раніше закликав батьків імунізувати своїх дітей, адже підлітки можуть як самі заразитися на коронавірус, так і бути переносниками. Він зазначив, що вакцини, окрім аптек, будуть доступні і через лікарів-педіатрів, з якими батьки зможуть обговорити усі питання, які їх турбують.

За даними квітневих опитувань, кожен четвертий американець не хоче робити щеплення проти коронавірусу, ще 5% – не вирішили. Понад 116 мільйонів людей - 35% населення країни - повністю імунізовані.

Дивіться також: Собака Бо Обама помер після боротьби із раком. Відео

Собака Бо Обама помер після боротьби із раком. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:01:57 0:00

Всі новини дня

Генератори, павербанки та газові пальники – як українці готуються до другої зими в умовах війни. Відео

Консервація в промислових масштабах, генератори, павербанки та газові пальники – українці готуються до другої зими в умовах війни. Люди налаштовуються на найскладніший сценарій, коли Росія знову атакуватиме енергетичну інфраструктуру і будуть перебої з електропостачанням.

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео

Чи вплинуть реформи в Україні на допомогу від США – Білий дім пояснює. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:06:40 0:00

США запропонували Україні перелік пріоритетних реформ для обговорення на Багатосторонній координаційній платформі донорів для України. Що означає цей лист для України у контексті подальшої військової підтримки від США – у Білому Домі пояснили на запит Голосу Америки Українською.

"Не маємо права на помилку". Костін про роботу українських прокурорів з розслідування воєнних злочинів РФ

Журналіст фотографує місце масового поховання після звільнення Бучі від російських військ, 3 квітня 2022. AP Photo/Rodrigo Abd

Українська правоохоронна система має розслідувати безпрецедентну кількість воєнних злочинів РФ в Україні, однак попри навантаження прокурори повинні дотримуватись найвищих міжнародних стандартів, щоб притягнути винних до відповідальності.

Так в інтерв'ю Українській службі Голосу Америки генпрокурор України Андрій Костін прокоментував звіт Української гельсінської спілки на основі анонімного опитування українських правоохоронців. Звіт виявив, що їм бракує навичок для розслідування воєнних злочинів: у половині справ про воєнні злочини не ведеться досудове розслідування, а також представники Нацполіції та Офісу генпрокурора в анонімному опитуванні скаржилися на велике навантаження та брак знань і ресурсів поміж інших чинників, які ускладнюють розслідування.

У відповідь Костін пояснив, що "ця величезна кількість (злочинів), звісно, потребує розслідування та притягнення до відповідальності. І ми маємо зробити це належним чином, тому що стандарт доказів дуже важливий.... ніхто не знає, коли збирає докази щодо щойно вчиненого злочину, чи цю справу передадуть до МКС".

Він підкреслив, що українська сторона у співпраці з МКС та іншими партнерами, окрім пріоритетних напрямків - злочинів агресії, геноциду, вбивств і катувань мирного населення, примусового вивезення українських дітей, також вперше розслідує екологічні чи кіберзлочини як воєнні злочини. "Створюючи нові практики, нам треба бути впевненими, що результати наших розслідувань заслуговуватимуть довіри на міжнародному рівні та будуть сприйняті міжнародним товариством як справжнє справедливе правосуддя. Це наша головна відмінність від держави-агресора", - додав він.

"Одним з елементів стратегії також є поєднання справ. Тому, коли ми розуміємо, наприклад, що кілька ракетних і безпілотних атак були здійснені, наприклад, одним підрозділом російської армії, ми можемо спробувати об’єднати ці випадки в один великий, тому що у цьому випадку нам буде легше встановити ланцюжок командування", - пояснив високопосадовець.

За словами генпрокурора, Київ співпрацює із міжнародними інституціями, а також із Міністерством юстиції США та Федеральним бюро розслідувань "не тільки з точки зору співпраці в конкретних справах, а й для нарощування потенціалу, також навчання наших прокурорів і слідчих, тому що ми підходимо до нових шляхів, і ми не маємо права на помилку".

Росія не визнає причетність до злочинів проти мирного населення попри наявність численних доказів і свідчень.

“Америка — та її союзники — ні за яких обставин не повинні допустити цього”: аналітики про вагання заходу щодо подальшої допомоги Україні

Українські військовослужбовці на передовій біля Андріївки у Донецькій області, 15 вересня 2023 року. (Фото: AP Photo/Мстислав Чернов)

“Повільні темпи контрнаступу, стрімке зростання потреб у все більш досконалій зброї, побоювання втягнути весь альянс НАТО у розширений конфлікт і безліч більш нагальних проблем останніми днями об’єдналися у можливий ідеальний шторм жахів для України”, - зауважує у своїй статті для CNN Opinion Девід Андельман, коментатор CNN і колишній міжнародний кореспондент The New York Times та CBS News.

Така ситуація корисна лише Путіну, і являє собою “найочевиднішу та найбільш актуальну загрозу для безпеки Європи та всього західного альянсу”. Відтак, закликає Андельман, “Америка та її союзники ні за яких обставин не повинні допустити цього”.

На додаток до складніших умов на полі бою та повільнішого за очікуваний контрнаступу, ситуацію для України останнім часом ускладнюють суперечки з європейськими партнерами щодо експорту агропродукції, які відбуваються на тлі наближення виборів у Польщі, Словаччині, а також вірогідний "шатдаун" уряду у США.

Так, зазначає Андельман, 15 жовтня у Польщі відбудуться парламентські вибори, і уряд країни вважає за необхідне продемонструвати лояльність до 1,3 мільйона польських фермерів, які незадоволені надходженням великої кількості українського збіжжя до країни, хоч його більшість призначена для інших країн.

“Україна усвідомлює, що в останні місяці вони межують не з Польщею, вони межують з польськими виборами”, – додав Іван Крастев, голова Центру ліберальних стратегій у Софії, Болгарія, якого цитує видання Politico Europe. Тому наразі “голоси ста тисяч польських фермерів важливіші для уряду, аніж те, якою буде ціна для України”.

Що стосується Словаччини, то ця країна була одним з найбільш стійких союзників України. Втім, після виборів 30 вересня до влади в країні може повернутися колишній прем’єр-міністр і лідер популістської партії Smer Роберт Фіцо, який проводить передвиборчу кампанію на проросійській платформі, зазначає Politico Europe. Фіцо вже заявив, що не надсилатиме зброї Україні у разі перемоги на виборах.

Наостанок, як уже повідомляв Голос Америки, вірогідний "шатдаун" уряду у США, який може розпочатися 1 жовтня, може призвести до уповільнення надання американської зброї партнерам США.

Втім, як також повідомляв раніше Голос Америки, контрнаступ пришвидшився останніми днями й тижнями, особливо коли українські сили, згідно з відеодоказами, прорвали останню лінію російської оборони біля Запоріжжя та почали використовувати важку техніку за нею, відкриваючи шлях до ширшого наступу на півдні.

Також в Європі залишається немало країн, які активно підтримують Україну. Серед них балтійські країни, Швеція, Фінляндія, Румунія та інші. Як зазначає Politico Europe, президент Франції Емануель Макрон також останнім часом більш потужно став на сторону Києва. Що стосується Польщі та Словаччини, то деякі аналітики схильні не перебільшувати їх значення на даному етапі, адже ці країни вже майже не мають запасів зброї, яку вони могли б передати Україні, зазначає Politico Europe.

Загалом же, за словами аналітикині Наталії Бугайової, наведеними у статті для ISW, американського Інституту дослідження війни, “Українські сили адаптувалися. Процес прийняття воєнних рішень в Україні є обґрунтованим. Зараз не час для сумнівів заходу, а [час] для заходу прийняти український спосіб ведення війни та зобов’язатися підтримувати Україну на полі бою”.

Держдеп: двопартійна більшість Конгресу підтримує продовження допомоги Україні

Двопартійна більшість у Конгресі підтримує продовження допомоги Україні під час голосування бюджетної резолюції. На фото речник Державного департаменту США Метью Міллер. Фото AP, зроблено 18 липня 2023 року.

В обох палатах Конгресу є двопартійна більшість, яка підтримує продовження допомоги Україні. Про це на брифінгу у вівторок, 26 вересня, заявив речник Державного департаменту США Метью Міллер, відповідаючи на питання про продовження фінансування для України під час голосування бюджетної резолюції.

“Нас надихає двопартійна підтримка, яку ми отримали від Конгресу з самого початку цієї війни. Я вважаю, що важливо, що президент Зеленський зміг приїхати минулого тижня на Капітолійський пагорб і безпосередньо поспілкуватися з членами Конгресу про те, що відбувається в Україні”, – сказав Метью Міллер.

Я вважаю, що було важливо, що президент Зеленський зміг приїхати минулого тижня на Капітолійський пагорб і безпосередньо поспілкуватися з членами Конгресу про те, що відбувається в Україні
Метью Міллер

За словами Метью Міллера, у Держдепі готові говорити про всі механізми підзвітності, залучені для фінансування для України. “Ми вважаємо важливим, щоб Конгрес продовжував демонструвати рішучу підтримку Україні, щоб вона продовжувала стримувати та відбивати російську агресію, щоб Конгрес чітко давав зрозуміти, що ми не збираємося залишати Україну”, – заявив речник Держдепу.

Як раніше сьогодні повідомляв Голос Америки, за словами речниці Білого дому Карін Жан-П’єр, двопартійна більшість у Конгресі віддана підтримці України, а лідер більшості в Сенаті Чак Шумер та лідер республіканців у Сенаті Мітч Макконнелл підтримують продовження фінансування для України під час голосування бюджетної резолюції. Голосування потрібне для того, щоб уникнути так званого "шатдауна" – часткової зупинки роботи уряду США.

Ця ситуація у США може настати з 1 жовтня в разі, якщо Конгрес не ухвалить бюджетні питання на наступний фінансовий рік до 30 вересня. Втім цього можна буде уникнути, ухваливши бюджетну резолюцію, яка дозволить профінансувати урядові видатки, поки законодавці не приймуть закон про бюджет.

Часткова зупинка роботи уряду США може позначитися на швидкості постачання озброєння партнерам Сполучених Штатів, заявляв раніше речник Державного департаменту США Метью Міллер.

Дивіться також: Брифінг. Реформи і військова допомога від США - чи є зв'язок?

Брифінг. Реформи і військова допомога від США - чи є зв'язок?
please wait

No media source currently available

0:00 0:29:58 0:00

Більше

XS
SM
MD
LG