Спеціальні потреби

Гарбузові ферми ваблять восени багатьох американців


З гарбузами в Америці асоціюється прихід осені, а з нею свята Галовін та День подяки. Гарбузи, звичайно, продаються у супермаркетах, але американці полюбляють купляти їх на маленьких приватних господарствах. Для деяких родин поїздка за місто на ферму перетворюється на приємну подорож. А фермерам, які переживають скрутні часи, це дає доволі непоганий прибуток.

Чудовий осінній день. Родина Клайберів вибралася на господарство «Brookfield Pumpkins». Ферма всього у годині їзди від Вашингтона і має великий вибір гарбузів. Лів Клайберс відомо, що вона зробить зі своєю покупкою: «Я виріжу в ньому жахаюче обличчя».

Клайбери витратили на гарбузи понад 70 доларів, інші також не поскупилися. Одним словом, день видався вдалим для Мері Джейн Руп, сім’я якої володіє господарством, що колись служило молочною фермою.

«У цьому приміщенні ми, зазвичай, двічі на день доїли б 300 корів. Але зараз ми його не використовуємо для тих цілей, тож воно служить нам складом», – говорить Мері Джейн Руп

Сьогодні господарство займається не виробництвом молока, а розведенням корів. Причина – занепад молочної промисловості. У США за останні 10 років закрилася кожна третя молочна ферма.

Родина Руп також вирішила зайнятися вирощенням кукурудзи і сої. Втім, цей рік, як каже Мері Джейн Руп, був не вдалим: «У нас була жахлива посуха цього року, і наші посіви кукурудзи і сої дали дуже мало врожаю».

А от гарбузи ростуть навіть в спекотну, суху погоду. І що більш важливо – люди зі захопленням збирають їх власноруч: «Суха погода може завдати збитків врожаю. Але вона не заважить людям приїхати на ферму», – говорить Мері Джейн Руп.

Келлі Боулс керує програмами розвитку сільського господарства в одному з районів Вірджинії. За її словами, у нинішній економіці чимало фермерів розуміють, що саме відвідувачі можуть допомогти їм втриматися у бізнесі.

«Це насправді непоганий спосіб поповнити свої доходи», – говорить керівник програми розвитку сільського господарства.

Келлі Боулс каже, що деякі ферми біля Вашингтона непогано заробляють на тому, що родини на вихідні люблять проводити час за містом – на природі і свіжому повітрі:

«Якщо наші винарні у день відвідує близько 400 осіб, а на ферми протягом вихідних приходить близько З тисяч, то це непоганий прибуток для їх власників».

Поки незрозуміло наскільки великими є ці прибутки. У Міністерстві сільського господарства США говорять, що за останніми даними оборот від туризму становить 600 мільйонів доларів на рік. Це приблизно в тричі більше у порівнянні з 2002-им роком. Американці, які дедалі більше переймаються своїм здоров’ям, починають більше цікавитися тим чим вони харчуються і як ці продукти вирощуються.

«Адже діти ідуть на поле, збирають гарбузи, яблука. Нашому наступному поколінню корисно знатися звідки походить наша їжа»,– каже Келлі Боулс.

Тож відвідувачі збагачують не лише ферми, але й себе, говорить Мері Джейн Руп: «У нас є такі родини, які приїжджають сюди вже 15 років поспіль. І це щось таки означає. Ми задовольняємо їх потреби, а вони наші».

Наприкінці дня відвідувачі насолоджуються заходом сонця, а родина Руп повертається до роботи на господарстві.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG