Спеціальні потреби

Міністр оборони США успішно завершив візит у Колумбію, Бразилію та Чилі


Минулий тиждень міністр оборони США Леон Панетта провів у Південній Америці, де працював над зміцненням партнерських стосунків у військовій галузі з Колумбією, Бразилію та Чилі. У той час, коли військовий бюджет США переживає багатомільярдні скорочення, Пентагон сподівається передати більше контролю над безпекою у регіоні своїм партнерам. Зокрема, у питаннях боротьби з наркоторгівлею та терористичними загрозами.

Першою зупинкою міністра оборони США Леона Панетти стала Колумбія. На військовій базі, за дві години від Боготи, місцеві командири, що пройшли американське тренування, продемонстрували серед інших маневрів операцію порятунку заручників.

Колумбійська армія, отримавши американське обладнання та тренування на суму у кілька мільярдів доларів, зробила великий поступ у боротьбі з наркоторгівлею та злочинними угрупованнями. Країна швидко позбувається свого негативного іміджу. Сьогодні колумбійські військові діляться своїм досвідом, надаючи тренування колегам із сусідніх країн.

Хоча питання збільшення військової потужності Венесуели і не було внесено в офіційний перелік тем переговорів, міністр оборони США тим не менш висловив занепокоєння відсутністю у цій країні прозорості:

«Сполучені Штати не заперечують важливості розвитку сильних армій, які можуть гарантувати безпеку у регіоні. США ніяким чином не проти того, що Венесуела нарощує свої військові потужності. Єдине, що нас непокоїть – це те, як вони використовуватимуть свою потугу у цій країні світу.

Наступною зупинкою Панетти стала Бразилія, з якою США шукає партнерство у боротьбі з терористичними угрупованнями в Африці. Міністр оборони США виступив перед офіцерами військового коледжу у Ріо-Де-Жанейро:

«Відносини між Сполученими Штатами та Бразилією – це стосунки глобальних партнерів. Ми вітаємо зростання потужності Бразилії. Ми підтримуємо Бразилію як одного зі світових лідерів та прагнемо більш тісної військової співпраці. Ми віримо, що зміцнення та більш тісне залучення Бразилії до питань глобальної безпеки значно покращить ситуацію у цій сфері».

Панетта закликає Бразилію придбати американські винищувачі Супер- Горнет. Бразилія ж має намір продати США бразильський літак Супер- Тукано для оснащення афганських ВПС.

Поїздка Панетти завершилася відвідуванням Чилі, де він вкотре наголосив на зміцненні партнерських стосунків з одним із найближчих союзників США у регіоні.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG