Спеціальні потреби

Збройні сили США не покинуть Афганістан раніше визначеного термінуПонад десять років тому, коли американські війська увійшли в Афганістан та усунули від влади Талібан, настрої по обидві сторони океану були оптимістичні. Однак, з часом США сконцентрували увагу на Іраку, і на погляд багатьох, кинули Афганістан напризволяще. З часом місія в Афганістані переросла у найдовшу війну в американській історії.

Лейтенант у відставці Ден Ваґнер відслужив два терміни в Афганістані. Перший – на самому початку війни. Він згадує відчуття оптимізму, яке тоді існувало:

«Тоді панувало відчуття оптимізму та нових можливостей. Ми лише починали місію і заклали фундамент інфраструктури та урядових інституцій, що створювало почуття надії».

Однак, час йшов, і початковий оптимізм переріс в антиамериканські протести. Останні інциденти, як то спалення американськими військовими Корану та вбивство цивільних, лише підлили олії у вогонь. Ден Ваґнер помітив зміну настрою афганців ще під час своєї останньої місії в Афганістані.

«У 2011-му, коли я останній раз був там, спілкуючись з місцевим населенням, я помітив більше песимізму. Я би сказав, вони більш невпевнені і скептично налаштовані стосовно нашої місії та їх майбутнього», – ділиться враженнями Ваґнер.

У напруженій ситуації, що склалася, у Вашингтоні почали лунати заклики до негайного виведення збройних сил з Афганістану. Чимало політиків вказують на стрес, який не витримують американські солдати, що призводить до неприємних інцидентів.

Міністр оборони США Леон Панетта відвідав Афганістан після вбивства цивільних і пообіцяв зробити усе можливе, аби подібне не повторилося. Однак, глава Пентагона підкреслив, що Сполучені Штати і надалі дотримуватимуться плану передачі відповідальності за безпеку в країні у руки місцевих сил безпеки до кінця 2014-го року. На погляд Адміністрації США, загалом справи в Афганістані йдуть добре. Понад половину країни вже контролюють афганські органи влади.

Згідно з планом, після виводу основних сил з Афганістану, американці підтримуватимуть уряд країни за допомогою невеликих загонів спеціального призначення та безпілотних літаків.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG