Спеціальні потреби

Американські політики сперечаються щодо військового втручання у Сирію


На слуханнях в американському Сенаті словесна баталія розгорілася між Сенатором-республіканцем Джоном Маккейном та Міністром оборони Леоном Панеттою. Маккейн наполягає, що США повинні завдати по Сирії повітряних ударів, щоб припинити криваву різню, яку розв‘язав Аль-Асад проти власного народу. Панетта каже, що подібні односторонні дії з боку американців неприйнятні. У своєму зверненні до Сенатського Комітету збройних сил він висловив сподівання, що мирне розв’язання сирійського конфлікту є все ще можливим.

«Ми вважаємо, що найкращим виходом з цієї кризи є демократичних перехід політичної влади під керівництвом сирійського народу та відповідно до процедури, запропонованої Лігою Арабських Держав. Ми вважаємо, що досі існує можливість розв’язати конфлікт у такий спосіб», - заявив на слуханнях Панетта.

Маккейн вважає, що діяти треба негайно.

«Надання військової допомоги Вільній сирійській армії та іншим опозиційним групам є необхідним, але станом на сьогодні цього вже недостатньо, щоб зупинити різню та врятувати життя невинних людей. Єдиний реалістичний шлях зупинити насилля – це міжнародний авіа удар», - говорить Маккейн.

Панетта зауважує, що американці повинні спочатку розрахувати власні сили перед тим, як вислати своїх солдатів на поле бою.

«Перед тим, погодитись ризикувати життям наших синів та дочок, ми повинні чітко розуміти, у чому полягає наша місія у Сирії. Я повинен бути певним, що наша мета реалістична, повинен розуміти, якою ціною вона може бути досягнута, і чи насправді наше втручання покращить ситуацію», - наполягає міністр.

Таке питання ставлять і чимало аналітиків, адже опозиція у Сирії залишається роз’єднаною. Більшість опозиціонерів належать до Сирійської Національної Ради, яка не поспішає одностайно підтримати Вільну сирійську армію. Однак, член Сирійської Національної Ради Валід Аль-Буні вважає, що проблеми всередині його організації не можуть бути використані міжнародною спільнотою у якості аргументу проти допомоги у боротьбі з режимом Аль-Асада.

«Я зовсім не переконаний, що саме роз’єднаність сирійської опозиції є причиною інертності міжнародної спільноти. Вони не діють, тому що просто не хочуть діяти», - каже він.

У четвер спеціальний посланець ООН в Сирії Кофі Аннан зустрічається в Каїрі з представниками Ліги Арабських держав, де обговорює можливі шляхи розв’язання конфлікту. Пізніше тижня він має відвідати Сирію, де вже перебуває Заступниця Генерального Секретаря ООН з гуманітарних питань ООН Валері Еймос. У середу вона відвідала колишній осередок опозиції Баба Амр поблизу міста Гомс.

«Я була просто приголомшена від того, що побачила у Гомсі», - говорить Еймос.

Представники ООН стали першими міжнародними спостерігачами, яких пустили на територію Баба Амр з часу, коли колишній осередок опозиції взяла в облогу сирійська урядова армія.

Відео - найголовніше

У центрі Нью-Йорка підняли український прапор. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:32 0:00
XS
SM
MD
LG