Спеціальні потреби

США критикують Іран за постачання зброї сирійському уряду


Сполучені Штати висловлюють занепокоєння постачанням іранської зброї у Сирію для підтримки режиму Башара аль Ассада. Держдепартамент США закликає владу Іраку заборонити використання повітряного простору над країною для транспортування зброї у Сирію.

Президент Ірану Махмуд Ахмадінеджад є одним з головних союзників Башара аль Ассада і найбільшим постачальником зброї та розвідданих у Сирію. Держдепартамент США зазначає, що допомога Ірану та Росії є головною причиною, чому режим Ассада залишається сильним навіть після року протестів.

«Будь-яке постачання зброї, чи військових матеріалів з Ірану у будь-яку країну є порушенням Резолюції Ради безпеки ООН. І зброя, надіслана у Сирію в цей час, очевидно, буде використана режимом у брутальних репресіях проти сирійського народу», – зазначила речниця Державного департаменту США Вікторія Нуланд.

Аналітик Інституту Катона Малу Іносент каже, що Іран, підтримуючи Ассада, зміцнює свої позиції у регіоні:

«Уряд Ассада сприймали як праву руку іранського уряду у підтримці екстремістських угруповань Гезбола у Лівані та Гамас у Секторі Гази».

У Лівані прихильники сунітського духовного лідера Ахмада аль Ассіра виступають проти іранської допомоги Сирії, оскільки вважають, що це може підірвати безпеку і в їхній країні.

«Коли ми почали наш рух, багато людей казали, що підтримують сирійський народ, але вони бояться союзників Сирії, зокрема угруповання Гезбола», – зазначає сунітський священнослужитель Ахмад аль Ассір.

Однак іранські високопосадовці зазначають, що суніти підтримують сирійську опозицію, оскільки хочуть захопити владу і це змушує шиїтських лідерів Ірану підтримати президента Ассада.

Аналітик Малу Іносент каже, що зараз загострюється протистояння між шиїтами та сунітами у регіоні. Це спостерігається не лише у Лівії, Сирії та Ірані, але також у Ємені та Бахрейні.

Тим часом високопосадовці Іраку кажуть, що не зацікавлені у продовженні конфлікту в Сирії, оскільки біженці з цієї країни осідають у таборах у Курдистані. Урядовці у Багдаді також кажуть, що робитимуть все для того, аби Іран не використовував територію та повітряний простір Іраку для постачання зброї у Сирію.

XS
SM
MD
LG