Спеціальні потреби

Бійці сирійської армії складають зброю і втікають за кордон


Кореспонденти Голосу Америки потрапили у табір біженців на території Іраку, де переховуються втікачі з армії аль Асада. Двадцяти однорічний солдат сирійської армії Гассан розповідає, що, виконуючи накази командирів, він був змушений стріляти в учасників мирних демонстрацій:

«Вони вийшли на демонстрацію, а ми їх вбивали. Нас змушували це робити. Після того, як ми розігнали усіх з вулиць, ми били вітрини магазинів, розбивали резервуари з водою, руйнували все у мечетях».

А тих, хто відмовлявся виконувати наказ – каже Гассан - жорстоко карали або навіть вбивали. Він на власні очі бачив, як порушників наказів ставило до стіни і розстрілювали. У таборі біженців біля міста Догук, колишній танкіст сирійської армії Абдула розповідає про свою роль в обстрілах міста Гомс:

«Наша танкова бригада була направлена в район Баба Амр. Ми стріляли без розбору. У нас навіть не було конкретної цілі. Нам не пояснювали хто наш ворог - цивільні, опозиція чи бійці Вільної Армії Сирії. Багато людей загинуло».

Абдула каже, що після обстрілів тіла вбитих ховали у масових могилах, щоб приховати докази розправи.

В уряді аль Асада стверджують, що втікачі – це звичайні дезертири та зрадники, яких є дуже мало. Втім чим довше триває протистояння у Сирії, тим більше урядових солдатів втікають за кордон. Влада Іраку розгортає новий тимчасовий табір на кордоні з Сирією, де планує розмістити 500 втікачів.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG