Спеціальні потреби

Громадяни Сирії можуть отримати статус тимчасового захисту у США


Громадяни Сирії, які проживають у Сполучених Штатах на тимчасових туристичних, студентських чи робочих візах просять американський уряд продовжити термін їх перебування в країні, бо бояться повертатися в Сирію. Адміністрація Барака Обами розглядає можливість надати цим людям спеціальний захист, який дозволить їм жити в США доти, доки в Сирії не припиниться розправа уряду аль Ассада над представниками опозиції.

Насіб Нвелаті – студент. Він приїхав у США по стипендії для отримання економічної освіти. Разом з сотнями інших громадян Сирії він прийшов на демонстрацію протесту проти режиму аль Асада, що відбулася в Вашингтоні. Насіб Нвелаті вважає, що уряд США повинен допомогти таким людям як він:

«Багато сирійців, яких я знаю, бояться повертатися назад. Вони не знають що робити. Вони не лише хвилюються про долю своїх рідних, коли бачать в новинах, що там відбувається. Але також вони турбуються про свою власну долю. Адже термін дії їхніх віз закінчується».

Адміністрація Барака Обама готується запропонувати так званий «статус тимчасового захисту» для громадян Сирії, що живуть зараз у США. Якщо така ініціатива буде затверджена, під захист американського уряду підпадуть усі сирійці, які перебувають у США легально. Їхні візи буде продовжено до часу, поки ситуація в Сирії не буде визнана безпечною для їх повернення.

З подібним проханням на початку березня до Барака Обами звернулися шість американських сенаторів. У листі президенту вони вказують, що примушувати цих людей повертатися у країну, де ведеться справжня війна проти політичної опозиції, йтиме врозріз з принципами Сполучених Штатів.

Адвокат Абед Айоуб, що представляє найбільшу арабо-американську правозахисну організацію у США, був одним з тих, хто допоміг підготувати звернення до американських урядовців з проханням надати захист сирійським громадянам:

«Гуманітарна ситуація в Сирії станом на сьогодні – жахлива. Примушувати людей повертатися туди не можна. Ми наражаємо на небезпеку життя цих людей. Якщо Держдепартамент США закрив посольство США в Сирії, оскільки вважає ситуацію там небезпечною для своїх громадян, то це означає, що ця країна є небезпечною для всіх людей».

За даними американського уряду у США на короткотермінових візах зараз перебуває близько трьох тисяч громадян Сирії. Активісти кажуть, що їх кількість може бути більшою. Рішення про надання статус тимчасового захисту, вважає Абед Айоуб, для більшості з них буквально означає вирок: «життя або смерть».

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG