Спеціальні потреби

Туреччина занепокоєна зростаючою кількістю сирійських біженців


Сирійські біженці
Сирійські біженці

Останніми днями, велика група сирійців, що рятуються втечею від наступу урядових військ на місто Ідліб, перетнула кордон Туреччини.

Найостанніший наплив в країну біженців викликав занепокоєння в Анкарі. За повідомленнями, сотні сирійців прибули до Туреччини від суботи, коли сирійські урядові війська розпочали наступ на опорний пункт опозиційних сил, місто Ідліб, біля турецького кордону.

Голова дослідницької організації EDAM Синан Улґен каже, що Туреччина не забула, як у 1991 році Саддам Гуссейн розгорнув кампанію масового вбивства курдського населення Іраку. Протягом кількох днів Туреччина прийняла до 550 тисяч курдів.

Офіційна Анкара заявила, що країна готова надати сирійським біженцям притулок. На території Туреччини вже перебуває близько 12 тисяч утікачів зі Сирії.

Проте уряд заявив, що не стоятиме осторонь в разі масової втечі до Туреччини зі Сирії.

Експерт міжнародних відносин Солі Озел каже, що Туреччина, одначе, не має наміру діяти самотужки. З масовим напливом біженців, Туреччина створила б зону безпеки на території Сирії, під, певного роду, міжнародним захистом. Проте для реалізації такого сценарію, необхідна участь НАТО. Проте для Альянсу, ця тема навіть не підлягає обговоренню.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG