Спеціальні потреби

Міністр оборони США Леон Панетта відправився в Південну Америку


На цьому регіоні США зазвичай не зосереджують свою увагу. Втім, торгівля людьми і наркотиками тут розрослася до такого рівня, що американські лідери змушені звернути увагу на Південь. Нещодавно президент Барак Обама відвідував Саміт країн Північної та Південної Америки в Колумбії, а його міністр оборони тепер вирушив до Колумбії, Бразилії та Чилі. Стів Джонсон, який колись працював експертом з питань Латинської Америки у Пентагоні пояснює цей візит Панетти так:

«Це спосіб налагодити контакти в регіоні у час, коли зростає занепокоєння здатністю багатьох держав впоратися із загрозами, які створюють міжнародні злочинні угруповання, в першу чергу наркокартелі».

Окрім того, Вашингтон також стурбований нарощенням військової сили Венесуелою та її співпраця з Іраном. Проблеми зі здоров’ям президента Уґо Чавеза та вибори цього року змусили Вашингтон уважно спостерігати за ознаками нестабільності в тій державі. Венесуела не стоїть на порядку денному подорожі Панетти, але може бути предметом обговорень з лідерами інших держав, говорить Джонсон.

«Дуже важливо не переграти, не приділити цій проблемі більше уваги, ніж вона заслуговує. Разом з тим, до цього питання треба ставитися серйозно і співпрацюючи з іншими державами, спонукати їх слідкували за справами у їхніх сусідів».

Візит міністра оборони відбувається за лічені дні після скандалу, в який потрапили працівники охорони президента США, котрі готували візит Обами в Колумбію і напередодні приїзду глави держави влаштували вечірку з повіями. Скандал частково відволік увагу від офіційних зустрічей учасників саміту. Тож Панетта сподівається знову повернути розмову в потрібне русло та привернути увагу до боротьби з тероризмом і торгівлею наркотиками.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG