Спеціальні потреби

Арешт працівника консульства США у Пакистані поставив під загрозу відносини обох країн


У відносинах США та Пакистану виникло напруження, що поставило під загрозу ефективність боротьби обох урядів з тероризмом. Пакистанські правоохоронці звинувачують працівника американського консульства у Пакистані – Реймонда Дейвіса – у вбивстві двох пакистанців на вулиці у Лахорі. Американська сторона наполягає, що Дейвіс вистрелив у двох озброєних чоловіків, захищаючись від них. Однак пакистанська поліція називає це холоднокровним вбивством і звинувачує Дейвиса у шпигунстві.

Правоохоронці Пакистану підкреслюють, що колишній спецназівець Дейвіс віз у своїй машині пістолет, куленепробивний жилет та камеру із фотографіями заборонених об’єктів. Високопосадовці країни кажуть, що двоє убитих чоловіків були агентами пакистанської розвідки.

Генеральний консул США у Лахорі зазначає, що Дейвіс захищений дипломатичною недоторканістю і має бути негайно звільненим. Натомість пакистанська поліція кинула Дейвіса у в’язницю і збирається судити його за скоєння цього злочину.

Загострення ситуації є вкрай небажаним в американсько-пакистанських відносинах. Американські дипломати вже відклали деякі важливі двосторонні зустрічі. США погрожують закрити свої консульські представництва та припинити надання допомоги пакистанським збройним силам, якщо Дейвіса негайно не звільнять.

Тим часом на вулицях Лахора спалахнули протести. Пакистанці звинувачують США у залякуванні і вимагають для Дейвіса найвищої міри покарання.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG