Спеціальні потреби

Свідки стають на бік Луценка


Свідки стають на бік Луценка

Чергові свідки у справі Юрія Луценка відмовилися від своїх свідчень у прокуратурі на користь екс-міністра. Як і у попередніх випадках, йдеться мова про розбіжності у протоколах.

На п'ятничне засідання з'явився один із найочікуваніших свідків - колишній заступник апарату міністра Луценка та його радник, Валерій Мельник. За словами Юрія Луценка, саме на показах Мельника грунтується усе звинувачення екс-міністра.

Валерій Мельник натомість на судовому засіданні заявив про знущання над ним під час допитів у прокуратурі та спростував інформацію, передану у протоколах. За свідченням Мельника, допит тривав зранку до вечора, в той час як він переніс операцію і погано себе почував. Крім того, через погане самопочуття, Валерій Мельник майже не читав протоколи, які були записані, начебто, за його словами.

Також Валерій Мельник заявив про те, що напередодні судового засідання отримав 2 телефонні дзвінки. За його словами, по телефону сказали говорити те, що «говорив на досудовому слідстві».

Екс-радник міністра Луценка підтвердив свідчення попередніх свідків про те, що призначення Приступлюка у департамент розвідувально-розшукової діяльності було законним. Не було, за словами Мельника, і «прямих вказівок» від Юрія Луценка.

Такі ж свідчення надав і другий свідок, колишній заступник начальника департаменту розвідувально-пошукової діяльності по тиловому забезпеченню МВС України Сергій Левченко. Він підтвердив, що призначення водія Луценка було законним, як і виділення квартири водію, рішення про яке, за словами Левченка, приймалося колегіально.

Щодо допитів у прокуратурі, Сергій Левченко додав, що вони були довгими, і щоб швидше вийти на свіже повітря, він неуважно читав деякі протоколи. Тим часом адвокат Юрія Луценка Олексій Баганець знайшов у протоколах чимало розбіжностей, про що повідомляє прес-служба «Народної самооборони».

Через численні сфальшовані покази свідків Юрій Луценко заявив клопотання про виклик слідчих до суду у якості свідків. Але суд залишив клопотання без задоволення, як передчасно заявлене.

«Коли слідчий каже, що будь-кого можна посадити на десять років, знайти його вину - це залякування свідків», - зазначив Луценко.

Таким чином, вже семеро із восьми опитаних свідків заявили про невідповідність протоколів дійсності. Проте Юрій Луценко залишається в СІЗО. За словами Ірини Луценко, самопочуття її чоловіка не покращилось. Але, як говорить дружина екс-міністра, Юрій Луценко не втрачає надії та сподівається на Європейський суд з прав людини.

Ще влітку міністр юстиції Олександр Лавринович зазначив, що Україна виконає будь-яке рішення, яке прийме Європейський суд з прав людини щодо справи колишнього міністра внутрішніх справ Юрія Луценка.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG