Спеціальні потреби

Футбольне свято в Україні завершилося


Євро-2012 завершилося. Із феєрверками та радістю переможця футбольного чемпіонату - іспанської збірної - Україна перегорнула ще одну сторінку своєї історії. Те, що вона була успішною, відзначили як фанати, так і представники УЄФА.

Україна та Польща можуть пишатися Євро-2012. Так підсумував організацію чемпіонату президент УЄФА Мішель Платіні. “Польща та Україна провели фантастичний турнір, який надовго залишиться в нашій пам’яті. Слоган “Творимо історію разом” виявився як ніколи точний з точки зору економіки, інфраструктури, розвитку футболу і поліпшення соціальних умов”, - сказав Мішель Платіні.

Можу сказати з усією впевненістю та відповідальністю, що турнір виконав місію об’єднання народу».
Григорій Суркіс

Також, на думку президента УЄФА, українці з поляками високо підняли планку на майбутнє, організовуючи турнір. “Вони з гордістю показали, що і в Східній Європі існує футбол”, - зазначив він.

І фанати, і українські урядовці одноголосно погодилися, що відкриттям турніру стали самі громадяни України, які показали свою гостинність та інше обличчя країни. Президент Федерації футболу України сказав, що пишається тим як українці приймали гостей, а також вболівали за свою команду. “Можу сказати з усією впевненістю та відповідальністю, що турнір виконав місію об’єднання народу. Повсюди на вулицях, на будинках, на автомобілях та просто в натовпі майоріла українська національна символіка”, - відзначив Григорій Суркіс.

А главу адміністрації президента Росії Сергія Іванова вразило те, що українські вболівальники поводили себе толерантно. “Із вболівальників ніхто не вболівав проти, усі вболівали “за”, на стадіоні ніхто не вигукував образи, не кидав фаєри”, - зауважив Сергій Іванов. Він заявив, що Росія може повчитися в України, як організовувати міжнародні спортивні заходи.

Фанати поїдуть, а нові аеропорти та стадіони залишаться. Президент України Віктор Янукович переконаний, що підготовка до Євро-2012 стала інвестиціями у майбутнє країни. “Розвиток інфраструктури - це завжди розвиток туризму, це економіка, інтеграційні процеси”, - сказав Віктор Янукович під час зустрічі із президентом Вірменії Сержем Саргсяном.

Фінансові підсумки підводити ще зарано, вважають українські очільники. Але амбітні плани на майбутнє вже є. Наприклад, президент Національного олімпійського комітету Сергій Бубка вважає, що Євро-2012 зміцнює шанси України на Олімпіаду-2022.

“Це колосальний успіх. Сьогодні у всіх країнах, у спортивних організаціях, серед членів Міжнародного олімпійського комітету всі дуже позитивно відгукуються про проведення Євро в Україні. Безперечно, це зміцнює наші позиції і наші плани щодо проведення Олімпіади”, - сказав Сергій Бубка.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG