Спеціальні потреби

Українці безплатно приймають у себе гостей Євро-2012


Такої кількості іноземців в Україні не бачили ніколи. Чемпіонат Євро-2012 став і святом, і випробуванням. І коли з’ясувалося, що держава справляється з ним не завжди, до справи підключилися прості українці. Згадавши досвід Помаранчевої революції, приїжджих запрошують пожити до себе додому.

Б’ярне Лютер вболіває за збірні Данії і Швеції. Коли 39-річний данський бізнесмен довідався, що ціни у готелях в Україні на період чемпіонату злетіли уп’ятеро, він був уже готовий відмовитися від поїздки. Але потім натрапив в Інтернеті на сайт, де гостям чемпіонату пропонували помешкання... задарма. Окрім безплатного житла, добровольці обіцяли показати місто і, в разі чого, навіть допомогти із транспортом. Так Б’ярне познайомився з Мар’яною і Дмитром. Подружжя приєдналося до ініціативи «Квартири задарма», («Rooms for free») аби врятувати репутацію своєї країни в очах іноземних фанів.

«По телебаченню я почула про цей рух «Rooms for free». Там говорилося про те, що зависокі ціни, європейці розчаровані...» - говорить Мар’яна, а її чоловік Дмитро додає:

«Ми подумали, що багатьом фанатам дуже важко потрапити на чемпіонат, бо це надто дорого. А ми готові надати таку можливість”.

Б’ярне господарям вдячний – і за дах над головою, і за можливість глибше пізнати країну:

«У Києві через футбол усе дуже подорожчало, було неможиво знайти помешкання за розумну ціну. Але я люблю подорожувати, заводити нові знайомства, люблю дізнаватися про життя інших людей. Я подумав — це гарна нагода, замість того щоб сидіти в порожній готельній кімнаті».

Майкл Найт емігрував з України до Америки сорок років тому, а зараз приїхав на чемпіонат вболівати за улюблену українську збірну. Його безплатно прихистила в себе родина Денисенків. Господиня Вікторія пояснює цей вчинок так:

«Нам захотілося зробити невеличкий добрий жест від українців. Хотілось показати Україну не тільки з точки зору нашої хворої політичної ситуації, але як нормальну країну».

Хоч у будинку в київському передмісті суперзручностей нема, але американець усім задоволений.

«Я тут живу в найчудовішому місці, у Пущі-Водиці! Дуже легко дістатися до стадіону і фанзони. І всюди я чую — ласкаво просимо!”, - говорить Майкл.

Він каже, що, хоч Україна поки що грає не дуже впевнено, за великим рахунком вона виграє.

« Цей чемпіонат — це великий успіх для країни. Хоча б з тієї причини, що про Україну відтепер знатимуть у кожному селі, у кожному невеликому містечку в усьому світі».

«Хотіли показати іноземцям, що у нас в країні є не тільки дорогі готелі. У нас — чудові люди, які готові безплатно прийняти у себе готей. І я думаю, нам це вдалося»
Максим Продан, координатор проекту «Friendly Ukraine»
Американський квартирант щодня ходить дивитися матчі у фан-зоні на Хрещатику, а у вільний час навчає англійської мови дітлахів з місцевого молодіжного табору.

Ініціатива з безплатного розселення футбольних фанів народилася знизу. Так координатор проекту «Friendly Ukraine» Вікторія Світлова говорить, що це ініціатива простих людей, яка від них і пішла. За словами координаторів, в самому лише Києві (не рахуючи інших міст проведення чемпіонату) безплатно розмістили близько тисячі іноземців:

«Хотіли показати іноземцям, що у нас в країні є не тільки дорогі готелі. У нас — чудові люди, які готові безплатно прийняти у себе готей. І я думаю, нам це вдалося», - додає координатор проекту Максим Продан.
XS
SM
MD
LG