Спеціальні потреби

Останній тиждень Євро 2012 в Україні


Спорожнілі вулиці Києва свідчать, що свято футболу завершується. Місто залишили наймасовіші групи фанатів із Швеції. З Харкова поїхали голландці, а зі Львова - німці та данці. Україні залишається пережити півфінал у Донецьку та фінал у Києві, а потім вже підбивати підсумки.

Ще без офіційних підсумків представники уряду зазначають, що організація турніру була на найвищому рівні. “Турнір пройшов блискуче”, - заявив віце-прем’єр, міністр інфраструктури Борис Колесніков, - “і всі жителі наших приймаючих міст на гідному рівні прийняли гостей не тільки з-за кордону, але і самої України. Переконаний, що завершиться чемпіонат теж успішно”.

Українські організатори аргументують успіх Євро цифрами. “Загальна кількість відвідувачів фан-зон чемпіонату Європи 2012 року з футболу - майже 5 мільйонів. Це суттєво перевищило показник турніру чотирирічної давнини, який пройшов в Австрії та Швейцарії”, - наголосив директор Євро 2012 в Україні Маркіян Лубківський. За його словами рейтинги відвідуваності очолюють українські міста та їх фан-зони. Київська - найпопулярніша.

“Нас особливо вразило те, що і всі мешканці міста, і гості є невід’ємною частиною турніру - ми побачили емоції, дружні і привітні обличчя, радість і натхнення перемогами”, - відзначив менеджер фан-зон УЄФА Євро 2012 Томас Глор. На його думку, українська столиця змогла організувати “повноцінний європейський спортивно-культурний фестиваль”.
“Турнір пройшов блискуче і всі жителі наших приймаючих міст на гідному рівні прийняли гостей не тільки з-за кордону, але і самої України. Переконаний, що завершиться чемпіонат теж успішно”.
Борис Колесніков
Організатори Євро позитивно відгукнулися і щодо поведінки української міліції. “Навіть не віриться, що це наша міліція, яка була до Євро. Я дуже сподіваюся, що всі ті гарні риси, які були під час турніру, залишаться вже після самого чемпіонату”, - заявив Маркіян Лубківський. Українські правоохоронці не тільки допомагали знайти загублені речі, але й підказували іноземцям, де що знаходиться, фотографувалися разом із фанатами.

Ще одним позитивним реультатом Євро стало вагоме зростання патріотизму серед українців. На українських вулицях з’явилося чимало автівок із національними прапорами. Не останню роль тут зіграла перемога української збірної у матчі із Швецією. І хоча до чверть-фіналу українці так і не пройшли, гордість за своїх футболістів в українців залишилася.

“Нас приємно здивував такий підйом патріотизму”, - зізнається куратор київської та харківської фан-зон Вілен Матвєєв, - “через це ми вже придумали декілька проектів. Тим, хто любить футбол, вони сподобаються”. Які ж саме проекти реалізують після Євро, Вілен Матвєєв пообіцяв розказати після фіналу турніру.

Задоволених організаторів, фанатів та українців відтіняють громадські організації та журналісти. Наприклад, сайт “texty.org.ua” порахував, що за кошти, витрачені на Євро, влада змогла б збудувати 2045 дитячих садків, 1278 скважин для видобутку сланцевого газу та чимало іншого корисного. На думку руху “FEMEN”, турнір не принесе жодної користі. “Футбольний чемпіонат завдасть Україні колосальні економічні, політичні та гуманітарні збитки”, - заявляють у русі.

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG