Спеціальні потреби

Євро-2012 пробуджує в українців патріотизм


Переглядаючи відео з футбольних арен у Польщі та Україні, де зараз проходять матчі чемпіонату Євро-2012, складно не помітити кількість національної символіки, яку активно використовують фанати.

«Ми – шведи – не дуже звикли відзначати приналежність до країни, ми по-справжньому не святкуємо День країни, чи щось таке, але коли ми збираємося як зараз – 20 тисяч шведів, так веселіше святкувати те, що ми громадяни своєї країни».
Ерік
Підчас ігор національних збірних носити одяг кольорів прапору та символіку своєї країни стає модно. Фанати української збірної зізнаються, що так вони підтримують не тільки свою футбольну команду, але й демонструють підтримку країні.

Футбольний патріотизм вважають відповіддю на космополітичність Європи, тому саме під час матчів своєї збірної кожен намагається наочно продемонструвати до якої нації належить.

«Ми – шведи – не дуже звикли відзначати приналежність до країни, ми по-справжньому не святкуємо День країни, чи щось таке, але коли ми збираємося як зараз – 20 тисяч шведів, так веселіше святкувати те, що ми громадяни своєї країни», – каже фанат збірної Швеції Ерік.

Під час гри української збірної продавці сувенірів відзначили відчутне зростання популярності українського прапора, його наздоганяли англійська та німецька символіка. Більше того, українці готові були платити, щоб їм намалювали на обличчі національні символи – 30 гривень за герб і від 50 – за те, щоб отримати жовто-блакитне волосся.

Мода на синьо-жовті кольори у Києві й досі зростає. За словами спортивних журналістів особливо активно українці почали демонструвати за кого уболівають, після того, як всім глядачам тренування збірної України, подарували футболки команди. Відтак інші фанати підтримали моду уже купуючи сувенірну символіку і собі.


Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в YouTube

XS
SM
MD
LG