Спеціальні потреби

У Флориді добровольці стежать за напливом нафти


Після того, як Триш О’Ніл вийшла на пенсію і переїхала на Флориду, вона щодня прогулюється на пляжі. Тепер вона це робить ще з певною метою: Вона волонтер у федеральній системі парків. Так вона пояснює свою присутність на пляжі відвідувачам.

О’Ніл – одна з 35 осіб, які пройшли підготовку в рамках спеціальної програми Національної служби парків. Її робота полягає в тому, щоб інформувати відвідувачів про особливості місцевої природи і стан справ у Мексиканській затоці після виливу нафти.

Біля міста Пенсакола першими ознаками забруднення були згустки нафти на побережжі, а тепер нафту можна знайти і на піщаних пляжах. Проте О’Ніл запевняє туристів, що купатися у воді безпечно:

«На наших пляжах нема стільки нафти, щоб було чим непокоїтись. Однак ми не хочемо, щоби люди її доторкалися, бо ж це токсична речовина».

Вилив нафти в Мексиканську затоку становить загрозу риболовлі та підприємствам туристичної індустрії вздовж її узбережжя. Проте для Триш О’Ніл не менш важливою є доля місцевої флори та фауни:

«Йдеться про тварин. Їх не можна замінити, якщо вони пропали назавжди. А пляж відновиться».

Не лишається осторонь і Голлівуд. Відомий актор Кевін Костнер на недавніх слуханнях у Конгресі розповів про розроблений його компанією пристрій, який очищає воду від нафти:

«Кошт усунення нафти з вод океану становить малий відсоток вартості очищення узбережжя».

Хоч БП недавно замовила в нього 32 таких пристроїв, Кевін Костнер однак не приховує свого розчарування загальною реакцією компанії на його пропозицію допомогти:

«Моє захоплення тим, що ці машини спроможні зробити, натрапило на апатію, на відмову зрушитися із ‘статусу кво’», – каже актор.

Тимчасом винахідник Джон Ґаларноу розробив свою власну систему, під назвою «нафтова пастка», що збирає нафту з поверхні води. Він говорить:

«Мене здивувало те, що хтось раніше цього не зробив. Воно не допустить нафти до гирла річок».

Ґаларноу надіється продати свою систему у місцевостях, яким загрожує нафтова пляма. Він каже, що його мета – не прибуток, а захист екосистеми:

«Все ще є багато чудових гирл, яким загрожує знищення. Я готовий зробити все що можу, аби захистити наші гирла. Я дуже люблю перебувати на природі… на риболовлі. Цей вилив нафти – катастрофа », – додає винахідник.

Із наслідками цієї катастрофи борються як американські добровольці, так і винахідники.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG