Спеціальні потреби

«Нью-Йорк Таймс»: Обама контролює «список ліквідації» терористів


Білий дім відреагував на публікацію в одній з провідних американських газет про роль президента Барака Обами у війні США проти аль-Кайди, і, зокрема, в затвердженні списку ймовірних терористів, які підлягають ліквідації.

Як повідомило видання «Нью-Йорк Таймс», Обама особисто санкціонує удари дронів у Ємені, Сомалі та Пакистані і приймає рішення, чи слід ліквідувати підозрюваного в тероризмі, якщо поряд з ним присутня його сім'я.
У статті, опублікованій 29-го травня в газеті «Нью-Йорк Таймс», йдеться, що з моменту вступу на посаду президента, Обама взяв на себе безпрецедентну роль особистого контролю за війною проти аль-Кайди. Наприклад, у прийнятті остаточних рішень про внесення окремих осіб у «список ліквідації».

Газета цитує десятки нинішніх і колишніх представників США і радників адміністрації Обами, які підтвердили існування списку ймовірних членів аль-Кайди, які можуть стати мішенню для атак безпілотних літаків.

«Він (Обама) переконаний, що при досягненні цієї мети необхідно скоротити до мінімуму кількість жертв серед мирного населення», – зазначив Джей Карні, прес-секретар Білого дому.

За президентства Обами безпілотні літаки стали значно частіше наносити удари по терористах у Пакистані. Атаки дронів посилилися і в Ємені, де США надають пряму військову підтримку уряду в боротьбі з силами, за якими стоїть аль-Кайда.

Як повідомило видання «Нью-Йорк Таймс», Обама особисто санкціонує удари дронів у Ємені, Сомалі та Пакистані і приймає рішення, чи слід ліквідувати підозрюваного в тероризмі, якщо поряд з ним присутня його сім'я.

Прес-секретар Білого дому Джей Карні сказав, що президент Обама чітко дав зрозуміти, що США будуть робити будь-які кроки, необхідні для захисту американців, але діятимуть «згідно із законом і згідно з американськими цінностями».

Журналісти запитали Карні про конкретні деталі публікації у «Нью-Йорк Таймс», зокрема, про твердженнях газети, що всі чоловіки призовного віку в зоні авіаударів вважаються бойовиками, якщо дані розвідки не говорять про протилежне.

«Найважливіший пріоритет президента – це захист США, захист громадян країни. І він з усією серйозністю бере на себе цю відповідальність. Крім того, він переконаний, що при досягненні цієї мети необхідно скоротити до мінімуму кількість жертв серед мирного населення», – сказав Карні.

Прес-секретар Білого дому кілька разів посилався на виступ радника президента Обами – Джона Бреннана раніше цього року, присвяченого спробам США уникати жертв серед мирного населення.

Карні зазначив, що США мають можливість переслідувати аль-Кайду таким чином, «що потенційна можливість і фактичні втрати серед мирного населення значно скорочуються». У той же час, він відмовився вдаватися у деталі про те, як приймаються рішення.

Журналісти також намагалися з'ясувати юридичні обґрунтування існування «списку ліквідації», про який йдеться у «Нью-Йорк Таймс», і пов'язаної з ним секретності.

Карні відповів, що «повноваження» Обами з переслідування членів аль-Кайди є наслідком Акта про санкціонування використання військової сили, прийнятого Конгресом у 2001-му році після терактів аль-Кайди на США.

Сполучені Штати, зазначив Карні, дотримуються найвищих стандартів у проведенні антитерористичних операцій і при цьому використовують наявні у них інструменти для того, щоб уникнути жертв серед мирного населення.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG