Спеціальні потреби

Обама пропонує додаткові ініціативи для оживлення економіки США


Президент США Барак Обама у середу здійснив поїздку до штату Огайо, де оприлюднив нові пропозиції зі стимулювання економіки. Зокрема, з метою створення додаткових робочих місць, президент запропонував запровадити податкові пільги на закупівлю обладнання та рекомендує зменшити податки для дослідницьких компаній.

Основна мета візиту президента Барака Обами до Огайо – оприлюднення пакету додаткових заходів для оживлення економіки країни. В адміністрації заперечують, що зустріч із мешканцями штату стосується лише передвиборчої кампанії.

Речник Білого дому Роберт Ґіббс говорить:

«Йдеться не лише про наступні 60 днів, чи наступні 90 днів. Мова про те, як нам повернути економіку у нормальне русло».

Саме у місті Клівленд два тижні тому один із лідерів республіканців конгресмен Джон Бейнер оприлюднив свій план виходу з кризи та запропонував звільнити всю економічну команду президента.

«Ми мали 19 місяців, коли уряд діяв, як громадський діяч. Це не спрацювало. Настав час почати спочатку», - сказав лідер республіканської меншості у Палаті представників Джон Бейнер.

Пропозиція Барака Обами містить вкладення мільярдів доларів у нові програми зі стимулювання економіки. Компанії зможуть списати з податків усі інвестиції у будівництво нових виробничих приміщень та закупівлю устаткування. Податкові пільги, пов’язані з витратами на дослідження та інновації, будуть продовжені. Також додатково 50 мільярдів доларів бюджетних коштів буде витрачено на проекти розбудови транспортної інфраструктури. Для родин, які заробляють менше ніж 250 тисяч доларів на рік, будуть збережені і податкові пільги, встановлені президентом Бушем. Але для 2% набагатших американців із початку наступного року податки зростуть. Президент Барак Обама сказав:

«Я наміряний боротися щодня, щогодини, щохвилини, аби ми вийшли з економічної кризи».

Утім, ці плани мають бути схвалені Конгресом. Напередодні виборів не лише республіканці, а і деякі демократи побоюються підтримувати ініціативи президента, який втрачає популярність серед виборців.

А виборці відверто кажуть: «Програма зі стимулювання економіки, як здається, не дуже працює»….. «Хотілося б, щоб президент створив більше робочих місць тут, в Огайо».....«Президент Обама проводить жахливу економічну політику».

Опитування показують, що 52 % американців не задоволені діяльністю президента, загалом, порівняно з 46% тих, хто дає позитивну оцінку роботі Барака Обами. Також 33% відсотки вважають, що зусилля президента лише погіршують економічну ситуацію в країні, тоді, коли лише 30% вірять, що покращують. І це незадоволення негативно впливає на виборчі перспективи демократів, які на виборах до Конгресу у листопаді можуть програти республіканцям багато місць.

Соціолог Ґері Ленджер говорить:

«Ми бачимо протест проти статусу «кво». І все це у першу чергу через економіку».

З пропозиціями відвернути подальше погіршення економічної ситуації виступають і звичайні американці. Журналіст Аріана Гаффінґтон на своєму вебсайті збирає ідеї від усіх бажаючих, які, на її думку, мають запобігти перетворенню Сполучених Штатів на країну третього світу.

«Це ідеї окремих людей. Мені подобається, коли хтось генерує ідею, а потім починає її здійснювати», - говорить Аріана Гаффінґтон.

Один з тих, хто почав реалізовувати власну ідею, що має допомогти країні вийти із економічної кризи – Джін Епштейн. Цей успішний бізнесмен ходить від дверей до дверей у Філадельфії, закликаючи власників малих та середніх підприємств додатково найняти ще одного працівника хоча б на 6 місяців.

«Люди почнуть купувати пакети акцій. Люди почнуть витрачати готівку, яку вони мають, але побоюються витрачати», - каже підприємець.

Поки що до його плану приєдналася лише одна компанія, але він не впадає у відчай. Джін Епштейн говорить:

«Сполучені Штати створив бізнес. І приватний бізнес має стати порятунком для США».
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG