Спеціальні потреби

Американці залишаються поділеними в справі спірної мечеті


Згідно з опитуваннями, більшість американців виступають проти плану спорудження ісламського центр у Нью-Йорку всього за два квартали від місця, де одинадцятого вересня 2001 року терористи аль-Кайди знищили вежі-близнюки Світового торговельного центру. Втім прихильники ініціативи наполягають, що що мусульмани мають на це повне право, оскільки воно прописане в Конституції в положенні про свободу совісті.

Парк-Плейс у Нью-Йорку знаходиться за два квартали від місця, де колись стояли хмарочоси Світового торговельного центру. Група американських мусульман викупила будинок на цій вулиці з наміром побудувати на його місці Ісламський центр, включно із залом для глядачів, плавальним басейном і мечеттю.

Серед протестувальників іммігрант з Одеси - художниця Ріта Балміна. Вона каже, що була біля Світового торговельного центру у день терактів у 2001 року і вважає, що вони були скоєні під прапором ісламу. І хоч вона визнає, що мусульмани мають право будувати мечеті будь-де на території Сполучених Штатів, вона вважає, що вони не повинні цього робити так близько до землі, яку багато американців вважають священною.

«Я побоююся, що мечеть, побудована на цьому місці, стане символом тих, кого важко навіть назвати людьми -- тих, які вчинили ці терористичні напади. А ті, що приходитиме молитися у цю мечеть, можуть бути прихильниками їхніх екстремістських поглядів».

Веб-дизайнер за фахом Мет Скай натомість підтримує право мусульман спорудити на спірному місці мечеть. Він каже, що ціла справа - це виклик американським цінностям.

«Я, як і всі інші, співчуваю сім`ям тих, хто загинув у цих терактах, але це не означає, що ми повинні забувати про цінності, на яких збудована наша країна. Коли ми відправляємо солдатів на смерть, вони борються за наші свободи: свободу віросповідання, свободу преси, свободу слова. Люди, які виступають проти цього центру, фактично виступають проти свободи релігії».

Більшість жителів Нью-Йорка підтримують проект побудови ісламського центру. Проте, більшість американців з по країні загалом - проти цього. Все ж більшість опонентів побудови мечеті визнають, що реалізація проекту захищена Конституцією США.

Інше за темою

XS
SM
MD
LG