Спеціальні потреби

У різдвяний період благодійні організації надають допомогу потребуючим


Святковий період у США традиційно час активізації роботи благодійних організацій, на які покладаються люди, які опинились у складному фінансовому стані. Останні кілька років клієнтів у таких організацій стає все більше, а пожертв надходить все менше. Одна з провідних організацій, що надає допомогу - «Армія порятунку».

Волонтер «Армії порятунку» із дзвоником в руках та відерцем для пожертв, звична картина напередодні Різдва у Сполучених Штатах. Однак, ця релігійна організація збирає не лише гроші, а і речі. На одному із складів у Лос-Анджелесі, одинокі матері можуть отримати різдвяні подарунки для своїх дітей та талони на продукти. Все це можливо завдяки пожертвам пересічних громадян.

Працівниця «Армії порятунку» Маріна Мартінец розповідає:

«Допомагати іншим робить людей щасливими. Вони часто говорять, у нас багато дітей, яким нічого не потрібно, але ми хочемо допомогти іншим».

Безкоштовні різдвяні подарунки для дітей роздають і на складі «Армії порятунку» у центрі столиці штату Теннессі - Нешвілі. За словами організаторів, цього року за допомогою прийшло багато нових людей. Якщо раніше до центру зверталось 500 людей на місяць, каже керівник місцевого відділу «Армії порятунку» Роберт Вінсент, то останні кілька років у середньому дві – дві з половиною тисячі:

«Багато з них вперше у своєму житті прийшли за допомогою. Їм довелося приймати складні рішення аби оплатити рахунки, тож на Різдво цього року майже нічого не залишилось».

Тіа Макой та її родина з чотирьох осіб опинилися в скрутній ситуації. Її чоловік будівельник і втратив роботу через падіння ринку нерухомості:

«Завдяки цій організації та волонтерам, які тут працюють безкоштовно тому що просто люблять людей, мої діти матимуть цього року Різдво».

Хоча поміж подарунків чимало іграшок, це переважно практичні речі. Тіа каже, що для доньки вона попросила підгузки, вологі серветки, лише найголовніше. Для сина - нову пару взуття, пальто та можливо якісь навчальні іграшки.

На складі було зібрано 12 тисяч подарунків. Однак, економічна рецесія цього року значно ускладнила збір пожертв як для «Армії порятунку», так і інших благодійних організацій, а потреби, як каже президент Центру правління громадськими організаціями Луїс Лавін, зростають:

«Це означає, що їм доводиться скорочувати допомогу, деякі зменшують свій персонал, інші зарплатню. Усі намагаються підтримувати рівень допомоги, але це дуже важко».

«Армія порятунку», наприклад, застосовує нові технології для збору пожертв. Працівник «Армії порятунку» у південній Каліфорнії Роберт Бренан каже, що світ змінюється:

«Ми намагаємося крокувати у ногу з часом. Ми створили віртуальні відерця для збору пожертв в Інтернеті. Люди можуть з їх допомогою звертатися до друзів та знайомих чи підприємців, та спонукати жертвувати на «Армію порятунку».

Благодійники говорять, що прагнуть не лише підтримати людей матеріально. Вони хочуть показати їм, що громада переймається їх проблемами, тим що вони переживають зараз. Вони дають їм надію у цей святковий період.

За прогнозами експертів, наступного року безробіття у США залишатиметься на рівні у понад дев’ять відсотків. Тож благодійні організації очікують, що і наступного року за допомогою звертатимуться нові і нові люди.
  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

Інше за темою

Recommended

  • Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

    Підписуйтеся на Голос Америки Українською в Telegram

XS
SM
MD
LG