Спеціальні потреби

Мусульмани у Нью-Йорку не відмовляються від планів побудови спірного центру


Робота над проектом побудови в Нью-Йорку ісламського центру з мечеттю неподалік місця терактів 2001 року продовжується. Про це сказав імам місцевої мусульманської громади Фейзал Абдул Рауф, відповідаючи критикам, які вважають реалізацію ініціативи актом непошани до жертв атак.

У коментарі, опублікованому в газеті Нью-Йорк таймс, імам зазначив, що дебати навколо спородження центру зводяться до таких загально американських цінностей як «визнання прав інших, терпимість та свобода релігії».

Рауф також наголосив на підтримці з боку президента Барака Обами та мера Нью-Йорку Майкла Блумберґа, які виступили на захист права місцевої мусульманської громади вільно обрати собі місце для спорудження центру. Він назвав їхні заяви з цього приводу «потужним підтвердженням американських принципів».

Імам підкреслив, що центр міститиме також окремі молитовні приміщення для християн, євреїв та представників інших конфесій. Він додав, що, крім цього, заплановано відкрити в центрі пам`ятник жертвам терактів.

Плани спородження центру за два квартали від місця, де стояли вежі-близнюки Світового торговельного центру, викликали велелюдні вуличні протести в Нью-Йорку та різко поділили американське суспільство.

Згідно з різними опитуваннями, приблизно 70% нью-йоркців та понад 60% відсотків американськців по всій країні виступають проти спорудження центру на запланованому місці.

XS
SM
MD
LG