Спеціальні потреби

У штаті Нью-Йорк COVID-19 міг мати кожен сьомий – дослідження


Парк розваг Коні Айленд, Нью-Йорк
Парк розваг Коні Айленд, Нью-Йорк

На кінець березня кількість уражених вірусом SARS-CoV-2, який спричиняє COVID-19, в Нью-Йорку могла становити понад два мільйонів мешканців штату. Це у 10 разів вище ніж офіційні данні на тої час – 189 тисяч. Такими є результати щойно оприлюдненого спільного дослідження Університету в Албані та Управління охорони здоров’я Нью-Йорка.

Дослідники взяли зразки крові у 150 тисяч відвідувачів продуктових крамниць і встановили, що 14% з них мали антитіла на новий коронавірус, а потім екстраполювали цей відсоток на усе населення штату.

Чимало з людей, уражених вірусом, не мали симптомів і тому ніколи не зверталися до лікаря. В інших симптоми були, але через брак тестів, особливо на тої час, вони його не зробили і не потрапили до офіційної статистики, пояснив в інтерв’ю CNN співавтор дослідження, декан Факультету охорони здоров’я Університету в Албані Девид Голтгрейв.

Серед тих, в кого дослідники виявили антитіла, 30% - латиноамериканського походження, 22% - чорношкірі американці, що вище, ніж їх відсоток у загальному населенні.

Чимало з людей, уражених вірусом, не мали симптомів, і тому ніколи не зверталися до лікаря.

Відсоток уражених хоча й вищий ніж вважалося раніше, він все ж нижчий, ніж потрібний для досягнення колективного імунітету. Оцінюється, що для досягнення колективного імунітету, відсоток інфікованих має становити 70-90%.

«Ідея колективного імунітету полягає у тому, що якщо більшість людей інфікована цим вірусом, він буде поширюватися набагато повільніше», - пояснює професор фармацевтичної хімії і хімічної інженерії Канзаського університету Брендон Декоські.

Раніше цього тижня Центр з контролю та профілактики захворювань США порекомендував обережніше використовувати тести на антитіла для оцінки поширення вірусу серед населення, враховуючи низький відсоток людей, які перехворіли COVID-19, і обмеження самих тестів.

Деякі тести можуть дати хибні позитивні результати, тому що людина мала інші типи коронавірусу, наприклад ті, що викликають застуду. Інші люди можуть не мати антитіла в достатній кількості, щоб їх можна було виявити.

«Метод сухої краплі крові на основі реактивності антитіл (DBS) SARS-CoV-2 тільки розробляється і чутливість методу ще не досягає вимог CDC», - говорить Олена Данилюк, біохімік, яка раніше працювала в проектах з розробки біомедичних сенсорів США, а нині працює у відділі Патентування і комерціалізації технологій у Вейнському університеті у м. Детройт, Мічиган.

«При DBS-тестуванні імовірність помилкового діагностування ще висока, тому необхідні додаткові тести для остаточного підтвердження, що не робить цей тест 100-відсотковим діагностичним тестом. Тому необхідне подальше опрацювання технології, спрямоване на покращення чутливості і специфічності тесту».

Дивіться також: Експерти: подорожувати на далекі відстані буде набагато складніше, ніж раніше

  • 16x9 Image

    Тетяна Ворожко

    Головна виконавча редакторка Української служби Голосу Америки, журналістка. Висвітлюю політику, відносини України-США, соціальні питання, але найбільш люблю розповісти гарну людську історію. Роблю включення із місця подій, записую інтерв’ю, пишу аналітичні статті, запускаю нові проєкти. Авторка двох книг та двох документальних фільмів. 

XS
SM
MD
LG