Спеціальні потреби

Через погрози ІДІЛ до нью-йоркчан звернувся мер


Нью-Йорк
Нью-Йорк

Мер Нью-Йорка Білл де Блазіо заявив, що його місто не житиме в страху після того, як у середу ввечері «Ісламська держава» оприлюднила відео із погрозою теракту в найбільшому місті США.

«Ми розуміємо, що мета терористів - залякати демократичне суспільство і порушити його життя, - сказав де Блазіо. - Але ми не піддамось».

Мер виступив на Таймс-сквер - популярній для туристів площі, яка фігурувала у відео. У ролику показано вибуховий пристрій, який хтось кладе в кишеню шкіряної куртки, після чого з'являються кадри з Таймс-сквер.

Департамент поліції Нью-Йорка і мер відзначили, що деякі з використаних у відео кадрів зняті давно. Білл де Блазіо запевнив, що ніякої достовірної загрози для Нью-Йорка немає, і закликав людей продовжувати жити у звичному ритмі.

«Ми в Нью-Йорку розуміємо, що ми - об'єкт для терористів, - зазначив він. - Це відображає важливе значення цього міста. Усвідомлюючи це, місто приділяє велику увагу безпеці нью-йоркчан і гостей міста, які приїжджають сюди щороку».

Представник нью-йоркської поліція заявив, що ніякої реальної загрози для міста в даний момент немає, але написав у Twitter, що сили безпеки працюють в режимі підвищеної готовності.

Ми розуміємо, що мета терористів - залякати демократичне суспільство і порушити його життя, - сказав де Блазіо. - Але ми не піддамось».

Ми розуміємо, що мета терористів - залякати демократичне суспільство, але ми не піддамось
Білл де Блазіо

«Ми будемо зберігати підвищену пильність і співпрацювати з ФБР, Об'єднаною групою щодо боротьби з тероризмом і з усім розвідтовариством, щоб забезпечити безпеку Нью-Йорка», - сказав він.

У понеділок в Інтернеті з'явилося інше відео «Ісламської держави» з погрозами стосовно всіх держав, які «беруть участь у поході хрестоносців». Окрема загроза стосувалася американської столиці.

Головний радник президента Обами щодо боротьби з тероризмом в середу заявив, що ніяких «достовірних загроз» Вашингтону не виявлено.

Дивіться також: Росія не може боротися з тероризмом, бо сама його фінансує - експерт США

Як Путін використовує Сирію проти України пояснив американський експерт. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:03:57 0:00

XS
SM
MD
LG