Спеціальні потреби

У НАТО заявили, що на Донбасі немає військових Альянсу, а країни-союзники не повідомляли про втрати


Інформація у російських ЗМІ послідувала за візитом на Донбас спецпредставника США Курта Волкера
Інформація у російських ЗМІ послідувала за візитом на Донбас спецпредставника США Курта Волкера

Російські ЗМІ поширили інформацію, що буцімто троє військових НАТО загинули на мінному полі поблизу Авдіївки.

У НАТО "Голосу Америки" повідомили, що на Донбасі взагалі немає військових Альянсу і жодна із країн-союзників не повідомляла про будь-які втрати.

Відповідний коментар було надано телефоном на прохання прокоментувати повідомлення низки російських ЗМІ про те, що троє військових НАТО буцімто загинули на мінному полі поблизу Авдіївки.

У НАТО дали зрозуміти, що поінформовані про повідомлення російських ЗМІ.

Фальшиві твердження, що канадські військові були вбиті в Україні з'явились на сайті ДНР, звідти вони помандрували до російськомовних Twitter акаунтів, а тепер їх ретвітають англомовні акаунти
Журналіст Мерседес Стівенсон

Напередодні журналістка CTV National News (Канада) повідомила, що у збройних силах Канади спростували повідомлення, які вчора ввечері поширила т.з "Донецька народна республіка" про те, що на мінному полі поблизу Авдіївки на території підконтрольній Українці буцімто загинули троє військових із Канади та отримали травми двоє американців.

"Міністерство національної оборони та Збройні сили Канади заявляють, що жоден канадець не отримав травм, чи був убитий", - написали журналістка у Twitter.

На те, що першоджерелом неправдивої інформації став сайт ДНР звернув журналіст Ніколас Фон Твікель, який висвітлює події в Україні.

Журналістка також відзначила, що Канада стала мішенню інформаційної війни та звернула увагу, як на джерело повідомлень так і не те, що неправдива інформація поширювалась і англійською мовою.

"Фальшиві твердження, що канадські військові були вбиті в Україні з'явились на сайті ДНР, звідти вони помандрували до російськомовних Twitter акаунтів, а тепер їх ретвітають англомовні акаунти. Це цікавий взірець інформаційних війн", - написала Мерседес Стівенсон.

Доповнюється...

Дивіться також: ООН: 3,5 млн людей на сході України негайно потребують гуманітарної допомоги

ООН: 3,5 млн людей на сході України негайно потребують гуманітарної допомоги. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:02:29 0:00

XS
SM
MD
LG