Спеціальні потреби

М.Вільямс: «Україна має створити привабливіший бізнес-клімат для інвесторів»


Податковий кодекс в Україні став реальністю, а підприємницький майдан – історією. Віктор Янукович підписав кодекс, де залишив без змін попередню спрощену систему оподаткування. Президент вважає, що конфлікт на цьому вичерпано і на місці наметового містечка на майдані повинна стояти новорічна ялинка. Підприємці у своїх думках розділилися і поки вирішують чи тиснути далі.

Американські експерти не коментують текст кодексу по суті, посилаючись на те, що не мали змоги його вивчити. Але сам факт прийняття кодексу вважають позитивним, оскільки він робить ведення бізнесу в Україні більш впорядкованим. Президент Українсько-американської бізнес-ради Морґан Вільямс зазначив:

«У довготривалій перспективі, Україна не зможе довго жити на позичених грошах. Вона вже й так другий найбільший боржник МВФ. Є обмеження на те скільки ще Україна зможе позичити. Також українські олігархи не зможуть довго розподіляти існуюче багатство між собою. Вони повинні почати створювати нове багатство. Стратегічним завданням було стабілізувати ситуацію. Зараз вона стабілізувалася достатньо, щоб приймати закони, які б спростили ведення бізнесу. Україна мусить почати створювати нове багатство».

Ключем до подолання теперішньої кризи в економіці України Морґан Вільямс називає подальше реформування законодавства і створення здорового бізнес-середовища:

«Ми не просимо Україну робити нічого надзвичайного чи дивного. Просто приведіть свої податкові правила і законодавство у відповідність з міжнародними стандартами. Цього достатньо. Якщо українська влада хоче, щоб економіка розвивалася, якщо вона хоче сама бути багатою і подбати про своїх людей – вона мусить узгодити власні закони і стандарти з міжнародними. Новий уряд сказав, що він це зробить, але часто з України ми бачимо більше розмов, ніж реальних справ».

Зрозумілі бізнес-правила приваблять в Україну закордонні інвестиції, –переконаний Вільямс. Тут важливо, щоб українська влада не дискримінувала з ким працювати більше – зі сходом, чи із заходом, а працювала однаково з усіма. Приплив грошей дасть пересічним українцям роботу і можливість чесною працею годувати свої родини:

«Україна повинна діяти у своїх інтересах. А для неї вигідно мати багато сильних економічних партнерів та залучати інвестиції з усього світу. Україні не вигідно сильно зміщуватись в якусь із сторін. Чим більше інвестицій Україна зможе залучити, тим для неї краще. Україна повинна створити таке бізнес-середовище, яке буде привітним для усіх інвесторів, незалежно з якої вони країни».

Інше за темою

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG