Спеціальні потреби

ЄС назвав «чорний список» Росії «самовільним і необґрунтованим» заходом


Федеріка Моґеріні
Федеріка Моґеріні

В офісі верховного представника ЄС із закордонних справ і політики безпеки Федеріки Моґеріні назвали «чорний список» Росії «самовільним і необґрунтованим» заходом. Про це йдеться в поширеній Європейською службою закордонних справ заяві офіційного представника голови дипломатії ЄС.

«В останні кілька місяців декільком політикам ЄС було відмовлено у в'їзді після прибуття на кордон з Росією. Російська влада виправдовувала ці відмови, посилаючись на включення цих осіб до конфіденційного «стоп-списку». Після кожної з цих відмов, ЄС і держави-члени союзу, які постраждали (внаслідок відмови у перетині кордону − ред.), просили прозорості і розкриття змісту цього списку», − сказано в документі.

У заяві зазначається, що на сьогоднішній день список із 89 імен був поширений російською владою.

«Ми не маємо будь-якої іншої інформацію щодо законних підстав, критеріїв та процесу ухвалення цього рішення. Ми вважаємо цей захід таким, що є абсолютно самовільним і необґрунтованим, особливо за відсутності будь-яких подальших роз'яснень та прозорості», − йдеться в заяві.

Минулого тижня до Росії не пустили німецького політика, члена Бундестагу Карла-Ґеорга Велльмана, що спонукало до припущень про таємний список Кремля як відповідь на західні санкції.

Раніше телекомпанія Фінляндії оприлюднила список європейських політиків, яким заборонений в'їзд на територію Росії. У цьому списку 89 прізвищ. Йдеться про членів Європарламенту і законодавчих органів Євросоюзу та військових чиновників.

Росія автентичність списку не підтвердила.

Більшість осіб зі списку є громадянами Великобританії, Швеції, Польщі та країн Балтії. Але є і представники Німеччини, зокрема заступник голови фракції ХДС/ХСС у Бундестазі Міхаель Фукс, який неодноразово вітав економічні санкції Заходу проти Росії. У списку небажаних для Росії також опинилися колишній єврокомісар Штефан Фюле, депутат Європейського парламенту Яромір Штєтіна і депутат чеського парламенту Марек Женішек та інші.

Відносини між Москвою та Заходом погіршилися минулого року, після анексії Росією Криму.

Україна і Захід звинувачують Росію у підтримці проросійських сепаратистів на Донбасі. Москва ці звинувачення відкидає, заявляючи, що на Донбасі немає російських військових, хоча є «добровольці».

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG