Спеціальні потреби

Україна та ООН обговорюють альтернативні форми присутності у зоні конфлікту


Сергій Кислиця, заступник міністра закордонних справ України
Сергій Кислиця, заступник міністра закордонних справ України

"Обговорюємо інші форми присутності ООН в Україні для посилення допомоги нам під час війни", - сказав Сергій Кислиця.

Присутність ООН в Україні може бути не лише у формі миротворців, – про це заявив в ексклюзивному інтерв’ю «Голосу Америки» заступник міністра закордонних справ України з міжнародних організацій Сергій Кислиця. За його словами, зараз сторони обговорюють альтернативні форми співпраці.

«Процес перемовин триває, всупереч заявам, що лунають з Москви. На сьогодні це питання в ООН не закрите. Перемовини ведуться на всіх рівнях, на рівні президента, на рівні міністра закордонних справ, я також маю зустрічі у штаб-квартирі ООН. Обговорюємо також інші форми присутності ООН в Україні для посилення допомоги нам у вирішенні проблем, які виникли через війну з РФ».

Заступник глави українського МЗС зазначив, що незважаючи на опір Росії перемовний процес триває. «Навіть за найбільш оптимальних сценаріїв, розгортання місії, навіть коли є згода усіх членів Ради Безпеки, це питання щонайменше півроку. Зараз ми - на другому місяці переговорів з ООН».

При цьому українська сторона, каже дипломат, не може закривати ночі на реалії роботи Організації об’єднаних націй, за яких Росія лишається постійним членом Ради Безпеки ООН, а відтак має право заблокувати ухвалення мандату про розгортання місії.

«Але в цьому випадку хай Росія пояснює, чому вона проти того, щоб миротворці ООН знаходились в Україні і допомагали Україні та міжнародному товариству покласти край цій війні», – сказав Сергій Кислиця.

Пан Кислиця песимістично дивиться на варіант повторення так званого «корейського сценарію», за яким рішення ухвалюється Генеральною Асамблеєю ООН в обхід Ради Безпеки.

«На мою особисто приватну думку, це лише у підручниках ООН так пишеться. Насправді, навіть якби Генеральна Асамблея ООН ухвалила таке рішення, це не скасувало б статут ООН, за яким лише рішення Ради Безпеки мають обов’язковий характер. А рішення, які ухвалює Генеральна Асамблея, є рекомендацією».

Перебуваючи у Вашингтоні цього місяця Сергій Кислиця обговорював з американськими колегами посилення американської присутності серед спостерігачів у зоні конфлікту. На сьогоднішній день місія ОБСЄ в Україні налічує 500 спостерігачів, тоді як максимальна кількість, дозволена мандатом, є 1000 осіб. За словами дипломата, європейці пообіцяли Україні більше своїх спостерігачів у рамках місії ОБСЄ.

«Я мав перемовини у Держдепартаменті, американська сторона на сьогодні активно робить внесок як людськими ресурсами, так і фінансовими в діяльність місії. Після переговорів з нашими іншими європейськими партнерами я можу сказати, що інші країни також будуть присутні у місії ОБСЄ», – сказав пан Кислиця.

В українській місії ОБСЄ на сьогодні присутні представники 57 різних національностей, – розповів дипломат. Чимало з них подівали заявку на участь в цій роботі, не знаючи, що вони їдуть на реальну війну. «Маємо проблеми логістики, психологічні і людські проблеми. Ми над цим працюємо», – сказав Сергій Кислиця.

Заступник міністра закордонних справ нагадав також, що мандат місії ОБСЄ поширюється і на Республіку Крим. Чому Росія не пускає туди спостерігачів, Сергій Кислиця має своє пояснення.

«На сьогодні лише комісар Ради Європи з прав людини мав можливість відвідати Крим. На жаль, всі наші інші зусилля і зусилля інших організацій потрапити в Крим не мали успіху. Для Росії є неприйнятними позиція і ОБСЄ, і ООН і Ради Європи, які не визнали, не визнають і не мають наміру визнавати окупацію Криму. Це одна з причин, чому Кремль не дозволяє представникам міжнародних організацій відвідувати Крим», – зазначив дипломат.

Дивіться також: Пасічники розповідають про різницю між бджілками з України та Росії

Кримські пасічники розповіли про характер бджілок у Росії та Україні. Відео
please wait

No media source currently available

0:00 0:04:18 0:00

  • 16x9 Image

    Ірина Матвійчук

    Журналістка, репортерка, редакторка вебсайту. Цікавлюсь соціальними темами та історією. Для потенційних сюжетів завжди шукаю захопливі історії про українців у США, маловідомі сторінки історії, про неймовірні долі людей та бізнесів. Приєдналася до команди Української служби Голосу Америки у 2014 році. Перед тим працювала в журналі National Geographic та на "Радіо Свобода". Люблю читати книжки, створила у США книжковий клуб Books-R-Us Ukrainian. Із задоволенням подорожую в країни/регіони, які є непопулярними для туристів. Одружена, маю доньку.  

Відео - найголовніше

XS
SM
MD
LG