Спеціальні потреби

Генсек ООН висловив солідарність з постраждалими в Чорнобильській катастрофі


Жителі України відзначили 29-ту річницю аварії на Чорнобильській АЕС – найстрашнішої ядерної катастрофи в історії людства.

У суботу в місті Славутич – найближчому населеному пункті на шляху до закритої Чорнобильської АЕС – відбулося нічне чування в пам’ять про загиблих.

В результаті вибуху на Чорнобильській АЕС, що сталася 26 квітня 1986, загинуло більше 30 осіб. Тисячі людей стали інвалідами. Сотні тисяч людей були евакуйовані з зони радіоактивного зараження.

Як повідомили представники ООН, генеральний секретар ООН Пан Гі Мун висловив солідарність з постраждалими в результаті аварії і заявив про готовність ООН продовжувати надавати допомогу в ліквідації її наслідків, а також домагатися зміцнення ядерної безпеки в усьому світі.

«26 квітня виповнюється 29-та річниця аварії на Чорнобильській атомній електростанції, – йдеться в заяві Пан Гі Муна. – У цей день ми згадуємо про сотні працівників аварійно-рятувальних служб, які брали участь у ліквідації її наслідків, і про понад 330 тисячах жителів, змушених покинути свої будинки. Ми солідарні з мільйонами людей, які пережили психологічну травму, побоюючись за своє здоров’я і життя ».

Як підкреслив глава ООН, минуло майже три десятиліття, а постраждалі райони в Україні, Білорусі та Російської Федерації все ще не оговталися від наслідків цієї аварії, хоча сьогодні у них з’являється все більше можливостей вести нормальне життя.

  • 16x9 Image

    Голос Америки

    Голос Америки (VOA) надає новини та інформацію більш ніж 40 мовами. VOA, за оцінками, охоплює аудиторію у понад 326 мільйонів людей щотижня. Статті авторства Голос Америки є результатом роботи декількох журналістів і можуть містити інформацію новинних агенцій.

XS
SM
MD
LG